• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór IDE - C++ / JavaScript / Arduino / GUI

Object Storage Arubacloud
0 głosów
767 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michał Kozłowski Obywatel (1,440 p.)
edycja 24 listopada 2017 przez Michał Kozłowski

Od kilku lat programuje sobie :) . Od czasu do czasu, piszę małe programy desktopowe, bawię się analizą obrazu, Arduino - a czasem coś webowego.
Postanowiłem podjąć starania by wybrać jedno IDE, które wyczerpie moje potrzeby. 
Zależy mi na wygodzie pracy i "wielopratformowości" (Win / Linux)  . 
Aktualnie / Codeblock (nie zachwyca ale mam do niego sentyment) / QT IDE (dużo lepiej się w nim pracuje ale brakuje mi obsługi - pewnych funkcjonalności np. Arduino). Pycharm - też fajnie ale tylko na python. Do Visual Studio mam awersje - takie to windowsowe :P. 
Tak jak w temacie - głównie

  • C++ 
  • JavaScript (czasem coś w PHP)
  • Python
  • Korzystam od czasu do czasu z OpenCV / QT
  • A w wolnych chwilach bawię się Arduino. 

Zastanawiam się nad 
Atom / Visual studio Code / Qt. 
Zanim podejmę decyzję chciałbym przeczytać waszych opinii na ten temat. Może jest coś wartościowego, co umknęło mojej uwadze?
 

komentarz 24 listopada 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Nie wiem, może nie jestem na czasie - jeśli się mylę, proszę mnie z błędu wyprowadzić, będę wdzięczny. :) Wydaje mi się jednak, że definicja IDE mówi, że jest to zintegrowane środowisko, ułatwiające programowanie w czymśtam. I wszystko fajnie, o ile to "cośtam" to rzeczywiście jest "cośtam", a nie "coś, coś jeszcze, coś z drugiej strony i tam". IDE jednocześnie do JS, PHP, C++ i Pythona, w dodatku wspomagające tworzenie aplikacji okienkowych i będące wieloplatformowe? Moim zdaniem to trochę niedorzeczne. To są tak różne języki, że skuteczne wspomaganie developmentu każdego z nich w jednym narzędziu wyglądałoby jak potwór doktora Frankensteina.

Znaleźć dobry edytor - owszem, jak najbardziej. Dobre IDE - w mojej opinii niemożliwe.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 listopada 2017 przez RAD Obywatel (1,810 p.)
edycja 24 listopada 2017 przez RAD

Fajnym edytorem jest Atom polecam, też fajnym edytorem jest bracket.  Jeszcze jest submit text ale na jego temat nie mam wyrobionej opinii (bardzo mało w nim pracowałem).

Edytor Zalety Wady
Bracket

Podgląd na żywo (strony internetowe.

Aktualizacje (trzeba na nowo zainstalować edytor,

żeby był najnowszy. 

Submit Text Pasek boczny, który pokazuje cały kod. Brak pluginów, ubogi (goły)
Atom Wtyczki, motywy  Wyskakujące okna startowe podczas uruchamiania.

 

komentarz 24 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Mała dygresja: Brackets, nie Bracket.

A poza tym, pisząc Submit Text nie miałeś czasem na myśli Sublime Text?

komentarz 24 listopada 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
https://www.sublimetext.com/

Ma wtyczkę do obsługi Arduino, wyjątkowo szybki i wygodny.
komentarz 24 listopada 2017 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)
Sublime Text ma pluginy
komentarz 24 listopada 2017 przez RAD Obywatel (1,810 p.)
Dzięki za poprawę zawsze mi się mili
komentarz 24 listopada 2017 przez RAD Obywatel (1,810 p.)
Kiedyś nie miał.
0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Ja bym jednak się zdecydował na Qt Creator lub KDevelop… Są wieloplatformowe, mają code completion, wspierają C, C++. To drugie nie integruje się tak dobrze z narzędziami Qt (Qt Designer, Qt Linguist itp.), ale obsługuje więcej języków (jeszcze PHP, JS, Python…). Ja używam vim’a zamiast IDE, polecam. ;)
0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Eclipse z wtyczkami. Jak każde IDE ma swoje zalety i wady.

IMHO główna zaleta, duża ilość wtyczek. Główna wada, czasem jest "ciężki" i nie uruchamia indeksera wystarczająco szybko.

A ogólnie, obojętne :-) vim także może być a widziałem także mistrza od mcedit'a :-)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 657 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 978 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,450 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...