• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Arduino IDE nie chce się otworzyć

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,441 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2015 w C i C++ przez niezalogowany
zamknięte 23 lipca 2015
Ostatnio całkiem mnie zaciekawiło Arduino. Jeszcze nie kupiłem żadnego mikrokontrolera, ale chciałem zainstalować IDE. Pobrałem je z oficjalnej strony https://www.arduino.cc/en/Main/Software zainstalowałem, razem ze sterownikami do USB, włączyłem klikając zwyczajnie na skrót, pojawia się obrazek... I to tyle. Obrazek zwyczajnie znika po paru sekundach i nic się nie dzieje. Sprawdzałem też w menedżerze zadań, ale nic, ani w programach, ani w procesach. Sprawdzałem na necie http://forum.arduino.cc/index.php?topic=6449.0 też odinstalowałem - nie działa, rozpakowałem z ZIP-a - nie działa :| Sprawdzałem też tutaj (też mam Vistę) http://forum.arduino.cc/index.php?topic=47401.0 i szukałem tego run.bat, ale nie umię znaleźć, nie ma tego w katalogu IDE. Z tąd http://forum.arduino.cc/index.php?topic=26605.0 się dowiedziałem, że chyba samemu trzeba sobie to napisać, ale nie wiem o co chodzi. A może to problem z Javą, IDE zostało napisane w Javie, a ja coś miałem problemy z Javą. Jak tak, to temat zamknięty, ale dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)
komentarz zamknięcia: Wystarczyło otworzyć jako administrator ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
wybrane 23 lipca 2015
 
Najlepsza
Próbowałeś odpalić program jako administrator ? Skoro pojawia się obrazek to skrót przekierowywuje do odpowiedniego pliku i rozpoczyna proces uruchamiania środowiska ( programu ).
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
Super, dzięki, działa! :D Nie próbowałem wcześniej jako administrator, ale nieważne, przecież działa ;) Właśnie się dziwiłem, bo obrazek właśnie się pojawiał, aż tu nagle: DUP!, nie ma :3 Teraz muszę ciągle uruchamiać jako administrator, ale to nic ;)

Dzięki bardzo za prosty i skuteczny pomysł ;)
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Koms Początkujący (380 p.)
Spróbuj uruchomić jako administrator oraz w trybie zgodności (oczywiście o ile nie próbowałeś tego wcześniej), powinno to wystarczyć. Jednak jeżeli miałeś wcześniej problemy z javą polecam ją przeinstalować. Te posty do których linki podałeś są sprzed 5 lat, najnowsze Arduino IDE powinno obyć się bez bliku *.bat. Co do mikrokontrolerów to naprawdę wyśmienita zabawa i wielka satysfakcja gdy własnoręcznie wykonany projekcik działa wiec nie radzę się szybko zniechęcać. Pozdrawiam!
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
Dzięki za informacje, IDE już działa, wystarczyło właśnie uruchomić jako administrator, podałeś to samo co poprzednik, ale tobie nie dałem najlepszej odpowiedzi, bo... No bo jednak napisałeś troszkę później :'( Ale dzięki za info, a zniechęcać się nie zamierzam ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 649 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 756 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 970 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...