• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

arduino IDE nie działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
654 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)
Witam ostatnio zainstalowałem arduino IDE na win10 i nie mogę nawet skompilować pustego kodu.

oto opis błędu:

Arduino:1.8.9 (Windows 10), Płytka:"Arduino Leonardo"

Szkic używa 3620 bajtów (12%) pamięci programu. Maksimum to 28672 bajtów.
Zmienne globalne używają 149 bajtów (5%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 2411 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2560 bajtów.
syntax error at C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf:356
syntax error at C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf:356

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"
komentarz 2 kwietnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A wybrales odpowiednia płytkę?
komentarz 2 kwietnia 2019 przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)
tak

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2019 przez Sason Nowicjusz (190 p.)
Osobiście tez mam Windows 10 i żadnego problemu nie było... Płytka jest oryginalna, czy z tych tańszych? Może trzeba pobrać jakieś dodatkowe sterowniki (konkretnie dla płytki, ja np. musiałem pobrać sterowniki płytki node MCU).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 579 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,447 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 265 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2022 w Python przez niezalogowany

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...