• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia- informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Albatros007 Nowicjusz (140 p.)
Witam

Obecnie jestem na studiach medycznych, jednak czuję, że chyba dokonałem nieodpowiedniego wyboru. Maturę z mat podstawę napisałem na 98%, poza tym zawsze lubiłem matematykę i interesowały mnie sprawy IT, jednak do rozszerzenia nie podszedłem (zbyt duża ilość nauki z innych przedmiotów). Wiem, że ciężko to powiedzieć na podstawie wyniku z podst., ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii, czy dałbym radę podołać na takich studiach? Ewentualnie rozważam przerobienie materiału z rozszerzenia i jego napisanie.Mam także pytanie jakie są perspektywy po informatyce- słyszałem różne opinie?

Z góry dziękuję za informacje

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 listopada 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Z tego co wiem od znajomych / z rozmów rekrutacyjnych:

Na studiach z informatyki poznajesz dużo elementów, ale w podstawowym zakresie
Podczas gdy w pracy szukają osób które znają mało elementów, ale dobrze

Studia są fajne jeśli chcesz spróbować wielu nowych rzeczy, programowanie w różnych językach i technologiach, zabawy z sieciami, systemami, działanie komputera, optymalizacja itp
Pozwalają zobaczyć jak wygląda grzebanie w dziedzinach, do których normalnie byś nie zajrzał (np programowanie drukarek) a może się okazać, że staną się twoją nową pasją
Tylko no właśnie - "pozwalają zobaczyć jak wygląda", a nie uczą jak umieć to dobrze

Według mnie studia maja za zadanie pokazać jakie są podstawowe opcje do wyboru, a student musi coś wybrać i samodzielnie się w tym rozwijać, bo później (z tego co wiem z rozmów o prace) często dochodzi do sytuacji, gdzie ktoś wie troche wszystkiego, ale nic konkretnie i jest "za co mam ci płacić te 3 tysiące... skoro ty nic nie umiesz?"
komentarz 5 listopada 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No i dodatkowo warto mieć tego inżyniera/licencjata, żeby nie mieć ograniczeń podczas szukania pracy. Osobiście mnie na studiach trzyma tylko to żebym potem nie żałował że mogłem mieć pracę gdybym tylko zrobił chociaż ten pierwszy stopień studiów.
+1 głos
odpowiedź 4 listopada 2017 przez niezalogowany
Perspektywy są takie jaki skill, studia to papierek, który jest że by był w tej branży - jeżeli coś umiesz, to mało kogo on interesuje ;)

Co do nadrabiania / zdawania matur to radziłbym ci się zorientować co musisz zrobić po prostu pytając na interesującej cię uczelni.

Jednakże przed przepisaniem sugerowałbym sprawdzić wcześniej czy IT cię interesuje poprzez przerobienie paru kursów programowania i popróbowania swoich sił tutaj samemu ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 224 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 675 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,300 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...