• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy zmienić profil w liceum z mat-inf-ang na mat-fiz-ang?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,529 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez inf123 Nowicjusz (220 p.)
Witam, jestem uczniem 1 klasy liceum na profilu mat-inf-ang. W przyszłości chciałbym studiować jakiś kierunek związany z informatyką (np. telekomunikację) i zastanawiam się czy wybrałem dobry profil do tego celu. Od jakiegoś czasu myślę czy nie lepiej by było, gdybym przepisał się do klasy mat-fiz-ag lub mat-inf-fiz. Niby informatyka bardziej mnie interesuje niż fizyka, ale słyszałem że na studiach informatycznych trzeba znać dobrze fizykę, a w klasie mat-inf-ang w ogóle jej nie będę miał w 2 i 3 klasie. Z informatyki mógłbym sobie programować poza szkołą. Z fizyki nie jestem jakiś świetny, ale myślę że gdybym się postarał to dałbym radę w klasie matematyczno-fizycznej. I teraz pytanie czy zostać na moim obecnym profilu czy się przepisać? Proszę o pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 października 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
wszystkiego możesz się nauczyć sam,kwestia motywacji. Jednak ja bym raczej wybrał fizykę,z tego względu,że informatyka rozszerzona rzadko kiedy jest prowadzona w odpowiedni sposob(sam tego doswiadczylem bedąc w jednym z najlepszych LO w miescie). Wg mnie jesli bedziesz chcial sie uczyc fizyki sam to sie nauczysz,ale na pewno na fizyce będą jakieś doświadczenia,materiały z wydawnictwa,zawsze możesz się o coś dopytać,więc tym samym powienienes się wiecej nauczyć w krótszym czasie, pod warunkiem,że bedziesz sporo pracował.
komentarz 30 października 2017 przez inf123 Nowicjusz (220 p.)
Myślę, że informatyka rozszerzona w mojej szkole nie jest na złym poziomie, na razie robimy algorytmy i po każdej lekcji jest zadanie domowe. Poza tym chodzę na kółko informatyczne, gdzie uczę się programować w C++. Z fizyki to pewnie trochę ciężko by mi było uczyć się samemu. A polecałbyś bardziej na mat-fiz czy mat-inf-fiz? I czy lepiej zdawać maturę z informatyki czy z fizyki?
–1 głos
odpowiedź 30 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Z całym szacunkiem, ale skoro interesuje Cię informatyka, to proponuję zmianę szkoły na technikum informatyczne, a nie liceum. Liceum ogólnokształcące (jakie by nie było) zapewni Ci wiedzę ogólną z danego przedmiotu (nie ma tam przedmiotów zawodowych). Owszem fizyka się liczy, ale nie tak jak matematyka, język angielski no i informatyka. Więc jeśli nie wchodzi opcja zmiany szkoły na technikum to proponuję, abyś został na tym co jesteś czyli mat-inf-ang smiley

komentarz 30 października 2017 przez inf123 Nowicjusz (220 p.)

Mógłbym zmienić szkołę na technikum informatyczne, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Miałbym większe problemy ze zdaniem dobrze matury z matematyki. Poza tym nie wiem czy poziom technikum w mojej okolicy jest zbyt dobry smiley.

komentarz 30 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Oczywiście, szkoła, szkole nierówna i nauczyciel tu a tam również. Jednak w mojej ocenie, jak uczeń chce, uczy się, wykonuje polecenia nauczyciela (a nawet często coś więcej daje od siebie) to nie ma problemu z maturą. W technikum jest trudniej, bo oprócz przedmiotów ogólnych (czyli to co w LO) są jeszcze zawodowe i nie każdy uczeń daję sobie rady, ale dla chcącego nic trudnego. Matematyki w technikum będziesz miał tyle samo co w LO (chyba, że nie jest rozszerzona) więc z maturą nie powinno być problemu. Ale oczywiście daję taką propozycję, nie namawiam czy zmuszam. Po prostu z mojego doświadczenia, dzisiejszy rynek potrzebuje fachowców danej branży, po technikum zdobędziesz zawód, a po LO nie. No i zapewne lepiej by Ci było na studiach informatycznych jeśli byś coś z niej kumał, a to Ci da technikum, w LO informatyka to podstawy i nic poza tym. To się rozpisałem...
To na koniec, pamiętaj, abyś wybrał to, z czego będziesz się cieszył, bo najlepsze to robić to, co się lubi i kocha:)
komentarz 30 października 2017 przez inf123 Nowicjusz (220 p.)
No właśnie w tym technikum patrzyłem na podział godzin i klasy informatyczne mają tylko 3 matematyki w tygodniu. A czy w technikum na lekcjach jest programowanie i czy jest go więcej niż w LO?
komentarz 30 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Co do ilości godzin danego przedmiotu w poszczególnej klasie to należy patrzeć na ilość godzin w całym cyklu nauczania, tzn. w klasie 1 mają 3 godziny, ale już w drugiej mogą mieć więcej. Zresztą polecam zerknąć tutaj:
https://www.ore.edu.pl/images/files/plany_nauczania/351203_technik-informatyk_T4_plan-przedmiotowy_2017-03-31_v5.pdf
to jest tylko wzór i w większości przypadków technika sobie ustalają po swojemu (ale zgodnie z wytycznymi prawa oświatowego).
Skoro mają 3 godziny matematyki w klasie 1 to wnioskuję, że mają ten przedmiot rozszerzony, a to daje 18 godzin w całym cyklu nauczania czyli na 4 lata.
Jeśli chodzi o programowanie to na pewno jest go więcej, samego programowania aplikacji internetowych będzie ze 150 godzin lub więcej a do tego dochodzi jeszcze informatyka (która zapewne jest też rozszerzona) i tam też jest głównie programowanie (zapewne C++ lub Java pod maturę).
Najlepiej to po prostu przejdź się do tej szkoły i porozmawiaj, popytaj ile czego jest, wtedy będziesz wiedział dokładnie co i jak :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,003 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,071 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 7,591 wizyt

92,588 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,685 komentarzy

61,973 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...