• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmana Liceum na profil mat-inf-ang czy Technik programista?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
989 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Maciej04 Nowicjusz (120 p.)
Witam, jestem uczniem 1 LO po podstawówce.

Od września jestem na profilu mat-fiz-inf. Na początku roku rzuciło mi się w oczy, że najbardziej napieranymi przedmiotami są Matma i Historia, Polski, pomimo iż rozszerzam inne przedmioty. W nowym semestrze matematyczka się zmieniła i ponoć poprzednia ma wrócić za rok/półtora. Aktualnie czuję się bardziej jak na jakimś humanie niżeli matfizie. Dodam, też iż jako dodatkowy języki obce mam francuski i angielski. Dlatego właśnie rozważam zmianę szkoły na inną z profilem mat-inf-ang lub technikum (programista). Zdaję sobie sprawę, jak ważny jest angielski i chciałbym w przyszłości pracować w stanach. Programuję od około 2-3 lat (w podstawówce oczywiście nie było to jakieś bardzo wymagające) Uczę się aktualnie C++ i C#. Wracając - myślę, że język hiszpański + angielski bardziej byłby przydatny którego uczą w technikum, którego mam na celowniku (zajączek). Tak naprawdę byłem cały czas pewny, że właśnie tam pójdę, lecz w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i poszedłem do liceum. Mikro plusem byłoby też, że bliski mi przyjaciel chodzi do szkoły tuż obok. Aktualnie uczę się programowania w domu, na kursie i w szkole i mam zamiar również iść na dodatkowy angielski jeśli będę ciągle w liceum. Jeśli poszedłbym do liceum to pewnie uczyłbym się rosyjskiego lub dalej francuskiego. Studiował raczej nie będę, aczkolwiek również rozważam taką opcję najlepiej za granicą, gdyż czytałem w internecie jak można nic nie robić na studiach w Polsce, co uważam za pewną stratę czasu.

Ciągle się waham, ale proszę o konstruktywne wypowiedzi, a nie że ktoś był w danej szkole to odrazu uważa, że jest ona najlepsza co rzuciło mi się w oczy przeglądając różne fora.
komentarz 30 marca 2020 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Jakbyś zmieniał na technikum musisz powtórzyć klasę 1, ponieważ są tam przedmioty zawodowe, których nie ma w liceum.
komentarz 30 marca 2020 przez Maciej04 Nowicjusz (120 p.)
Nie można ich jakoś nadrobić w wakacje lub zdać parę testów, by przeskoczyć klasę?
komentarz 30 marca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Dodatkowo technikum trwa rok dłużej. Chodziłem do technikum i osobiście odradzam. Kompletna strata czasu jak dla mnie. Liceum lepiej przygotowuje do matury. Skoro chcesz pracować w USA, to fakt- angielski trzeba się uczyć najlepiej samemu bo w szkole to różnie z tym bywa.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,513 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,902 wizyt

92,551 zapytań

141,396 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...