• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka Javy a C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
543 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Java przez szymszym Nowicjusz (150 p.)
Moim celem jest opanowanie Javy. Czy warto uczyć się C++, żeby łatwiej wejść w Javę, czy nie tracić na to czasu i uderzać bezpośrednio do celu?
komentarz 23 października 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Lepiej nauczyć się na początku jednego języka a dobrze, niż kilku słabo.

Gdy opanujesz Java to sam zobaczysz, że przejście na inny język nie jest już takim problemem i nauką od podstaw.
komentarz 23 października 2017 przez szymszym Nowicjusz (150 p.)
macie rację, dzięki!

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 23 października 2017 przez szymszym
 
Najlepsza
Jeśli masz zamiar pracować wyłącznie w Javie, a C++ traktujesz jako swoisty wstęp do języków programowania, to sądzę, że nie warto. Owszem, poznasz podstawowe instrukcje powtarzające się tu i tam, ale przesiąkniesz również niskopoziomowością (ręczna alokacja pamięci, brak wielu zabezpieczeń, funkcje itp.), która może się odbić na zrozumieniu mechanizmów rządzących Javą.
+2 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
W tym przypadku lepiej  uderzać bezpośrednio w Javę
+2 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Oczywiście, że ucz się Javy. W twoim przypadku nauka C++ to zwyczajna strata czasu, nie będzie Ci to do niczego potrzebne. W dodatku, zniechęcając się do C++ (a o to może być nietrudno smiley), możesz zniechęcić się do programowania w ogóle.

A więc ucz się tego co lubisz i co jest Ci potrzebne, a nie innego języka, tylko dlatego, że wg niektórych ludzi jest on jedynym słusznym językiem na start (a ci ludzie mają zapewne niewielką wiedzę na temat tego języka i ledwie poznali jego podstawy).

+1 głos
odpowiedź 23 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Skąd się w ogóle wzięło to zjawisko 'Chcę się nauczyć języka X, czy mam zacząć od C++'? Przecież to nie ma żadnego sensu. Jeżeli chcesz się nauczyć gry na perkusji, to nie zaczynasz od gry na fortepianie, żeby się nut nauczyć, bo będzie łatwiej zacząć potem z perkusją, tylko naparzasz na perkusji, po prostu. Kto wam to zrobił, że w ogóle takie pytania padają?
1
komentarz 23 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja chyba wiem kto, ale nie wiem czemu.
komentarz 23 października 2017 przez szymszym Nowicjusz (150 p.)
mówił o tym między innymi Mirosław Zelent w swoich filmach
komentarz 23 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Pan Mirosław Zelent mówił to w konktekście osoby, która dopiero zaczyna programować i zazwyczaj nie wie od czego ma zacząć. Wtedy można powiedzieć, że ruszenie z C++ nie jest takim fatalnym pomysłem.

Natomiast ty piszesz, że twoim celem jest opanowanie Javy. Więc niezrozumiałym jest dla mnie zadawanie pytania, czy najpierw lepszy C++. Za ten czas poświęcony na zadanie tego pytania już byś wiedział jak działa if ;D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Java przez matrix Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Java przez Arpel Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w Java przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...