• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapisywanie plików jpg/png przesłanych metodą $_POST do folderu strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
288 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w PHP przez Dark_Jumpy Początkujący (300 p.)
Witam, mam problem. Mianowicie wybieram plik png lub jpg takim inputem: "<input type="file" name="nowosci1_img" style="margin-left: 160px; margin-bottom: 10px;">" Potem zostaje on przesłany metodą $_POST do pliku PHP który ma za zadanie zapisać ten plik do folderu img i zmienić mu nazwę na "zdj001". Problem w tym, że nie wiem jak po przesłaniu pliku mam to zrobić. Czyli jak zmienić nazwę i zapisać dane zdjęcie do folderu strony.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
wybrane 3 października 2017 przez Dark_Jumpy
 
Najlepsza

<?php
rename("plik1", "plik2");      
// zmiana nazwy pliku "plik1" na "plik2"
rename("plik", "katalog/");    
// przeniesienie pliku "plik" do katalogu "katalog"
rename("plik", "..");      
// przeniesienie pliku "plik" do katalogu nadrzędnego
?>

można użyć też funkcji move_uploaded_file() do przenoszenia plików

komentarz 3 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No i EOT :)

Dziękuję, pozdrawiam.
komentarz 3 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

About W3Schools

2 Billion Pages Displayed Last Year

45 Million Monthly Visits

The Largest Web Developer Site on the Internet

zaczerpnięte z w3schools

Pisząc takie głupoty obrażasz tysiące, jak nie miliony osób, które korzystają z tego serwisu (mam na myśli stwierdzenie, że na w3schools są stare, nieaktualne dane).
P.S. Życzę powodzenia ludziom, którzy uczą się programowania na pamięć.

komentarz 3 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie, on nikogo nie obraża. On po prostu mówi prawdę. Cóż, niektórzy nie umieją odróżnić złego źródła nauki od dobrego, więc trzeba dziękować takim jak efik, czy Comandeer (i innym, przepraszam, że tu wszystkich nie wymienię), że pomagają się w tym wszystkim odnaleźć, a nie jeszcze ich krytykować, popierając się niczego wartymi danymi. W3Schools jest po prostu bardzo dobrze wypozycjonowane i to jest zasługa popularności tej strony.
komentarz 3 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
No i z tak banalnego pytania wywiązała się tak pożyteczna dyskusja. Nie pozostaje mi tylko, jak podziękować. Szkoda tylko, że tak późno trafiłem na info, które podesłał tutaj draghan.

Pozdrawiam wszystkich.
komentarz 3 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Ja nie uczę nikogo na pamięć. UCZĘ JAK KORZYSTAĆ I PORUSZAĆ SIĘ PO DOKUMENTACJI. 

A TO JEST RÓŻNICA.

Która będzie zaj.. cenna jak zacznie ktoś pracować komercyjnie w jakimś korpo z projektami ;)

 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,339 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 798 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2017 w PHP przez Bartess Gaduła (3,630 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...