• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak obrazków na mojej stronie (png są, jpg brak)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
738 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
Dzień dobry.

Mam problem z wyświetlaniem się obrazków. Ścieżka do nich to, np. src="grafika/w2.jpg" i niestety nie działa. W tym samym folderze grafika znajdują się pliki lewy.png i prawy.png i o dziwo one się wyświetlają, a więc wnioskuję, że ze ścieżką do plików wszystko jest ok. Link do strony: http://www.mechanikpleszew.pl/ Także sekcja grafika "ma" zdjęcia. Proszę o wskazówki.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Dodaj alt do zdjęć ;)
komentarz 22 sierpnia 2016 przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
To jest w razie błędu wyświetlania tak? Dzięki za poradę.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Tak, albo tez w takim przypadku jak twoim. Zawsze należy to zrobić przy każdym zdjęciu ;)

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez IBB Gaduła (3,020 p.)
W folderze 'grafika' masz plik w2.JPG (http://www.mechanikpleszew.pl/grafika/w2.JPG) , a odwołujesz się do w2.jpg (podobnie z w1.JPG / w1.jpg)

Tak jak napisał Ehlert: wielkość liter ma tu znaczenie.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
omg wielkie dzięki. W kodzie błędu składniowego nie było,tylko to co Ty mówisz, wielkość tekstu "jpg". DZIĘKI WIELKIE.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez IBB Gaduła (3,020 p.)
Nie ma sprawy :)
+2 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Też miałem. Sprawdź wielkość liter.
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Po wpisaniu adresu http://www.mechanikpleszew.pl/grafika/lewy.png nic nie ma. Na pewno ten folder istnieje i są w nim zdjęcia? 

komentarz 22 sierpnia 2016 przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
Mogło nic nie być bo w tym czasie kombinowałem sam jak to rozwiązać :D
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez maczlord Początkujący (360 p.)
W kodzie nie widzę błędu związanego z tym, na pewno dobrze zapisałeś w kodzie nazwy plików graficznych i czy te pliki graficzne to na pewno jpg. Mimo, że to idiotyczne czasem hosting rozróżnia jpg od jpeg, JPG, JPEG. Sprawdź jak masz zapisane.
2
komentarz 22 sierpnia 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
To nie jest idiotyczne, a wynika z tego że większość hostingów jest postawionych na linuxach, a w unixowych systemach nazwy aaa.jpg, aaa.JPG, Aaa.jpg, aAa.jpg to są różne nazwy, a w windowsie byłaby to jedna i ta sama nazwa. Poza tym nawet na windowsie .jpg i .jpeg to są dwa różne pliki, bo przecież to dwa różne rozszerzenia.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
Dzięki za wyjaśnienie powodu, fakt, mój hosting jest na linuxie
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez Daniel Dolebski Nowicjusz (140 p.)
A próbowałeś napisać JPEG z E w rozszerzeniu? Oczywiście z odpowiednio dużą lub małą literą w zależności jak masz na dysku zapisane.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
Dzięki za pomoc. Powód niżej.
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez wildcrasher Nowicjusz (220 p.)
Bardzo mi pomogliście. Błędem było napisanie w kodzie ".jpg", a powinno być ".JPG".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2018 w Offtop przez kevinlomax Nowicjusz (140 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 317 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 173 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...