• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

[Fizyka] Podzielmy się fajnymi zadaniami z fizyki!

+2 głosów
577 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez niezalogowany
edycja 6 września 2017

Witam
jako, że mi się nudzi wpadłem na pomysł rozruszania działu Matematyka, fizyka, logika. Cel tematu jest prosty wklejamy zadania z fizyki - proste/zabawne/interesujące/ciekawe/intrygujące - niepotrzebne skreślić/dopisać. Ja wybrałem kilka zadań, które gdy je pierwszy raz spotkałem bardzo mi się spodobały. Akurat wybrałem głównie zadania z kinematyki i liczenia sił. 
Oprócz zadań możecie dopisać jakieś ciekawostki. Jeżeli jakieś zadanie, lub wiedza z jakiejś dziedziny fizyki wpłynęła na Wasze programowanie - zaowocowała czymś więcej - to warto by o tym wspomnieć ;)


 1. Jak głęboka jest studnia/przepaść, jeżeli odgłos spadającego na dno kamienia słychać po upływie t = 6s?
   
 2. Ile bomb atomowych o mocy wybuchu porównywalnej do Car bomby; jest potrzebna do wyrzucenia Ziemi z Układu Słonecznego? Załóż, że cała energia wybuchu jest zamieniania na energię kinetyczną planety. 
   
 3. Dane są dwie metalowe kulki. Na każdej z nich umieszczono po jednym dodatkowym elektronie (który tworzy wypadkowy ładunek). Ile protonów i neutronów znajduje się w pojedynczej kulce wiedząc, że siła elektrostatyczna równoważy się z siłą grawitacji?
   
 4. Udowodnij, że ruch sondy kosmicznej umieszczonej w punkcie grawitacyjnym L1 będzie niezgodny z II prawem Keplera. Uzasadnij dlaczego i oblicz okres obiegu sondy wokół Słońca.
   
 5. Dane są dwa hipopotamy grające berka. Pierwszy hipcio goni drugiego po linii prostej, a początkowy odstęp pomiędzy nimi wynosi x. Wiedząc, że indeksy będą oznaczały odpowiednio pierwszego i drugiego, a prędkość v2 > v1 i przyśpieszenie a1 > a2 - określ kiedy pierwszy hipopotam dogoni drugiego. 

Mam nadzieję, że nikomu to nie będzie przeszkadzać edycja tekstu. Bardzo nie chciałem, aby ten wpis był zwykłą szarą ścianą tekstu ;) Z tego powodu nie umieszczam np danych. Nie o to w tym chodzi ;)
Pozdrawiam!

EDIT: Czy mógłby ktoś z uprawnieniami redaktora sprawdzić czemu moja pozioma kreska nie jest wyświetlana mimo jej obecności w podglądzie postu?

komentarz 6 września 2017 przez Criss Mędrzec (172,660 p.)
U mnie (chrome) widać poziome kreski - dwie - jedna nad, a druga pod listą zadań.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 września 2017 przez Ehlert Ekspert (204,990 p.)
O ile wzrośnie (w wyniku uderzenia) temperatura wody, która spada na ziemię z wysokości 4 km? Pomiń tarcie, opory powietrza i przyjmij, że w momencie uderzenia nastąpiła przemiana energii na poziomie 89%. Działanie wykonaj również na jednostkach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,569 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 122 wizyt
pytanie zadane 23 września 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez Dziedzic Obywatel (1,180 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

85,082 zapytań

133,883 odpowiedzi

296,819 komentarzy

56,216 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...