• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry straciły na wydajności po formacie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,348 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez HeroGames Początkujący (380 p.)

Witam. Około 2 tygodnie temu wgrywałem system od nowa. Użyłem do tego celu Media Creation Tool. Po tej czynnosci odnotowalem gwałtowny spadek FPS. Tabela ponizej przedstawia ten problem, i w jakiej skali występuje

GRA FPS PRZED FPS PO
Garry's Mod 150-180 20
Minecraft 300 25-30
Slime Rancher 130-150

15-20


Specyfikacja komputera:

Intel Core i5-2300 @2.8GHz

nVidia Geforce GTX 560

Windows 10 Creators Upgrade (Wcześniej podstawowa wersja, jeszcze przed Anniversary Upgrade)

Xbox DVR wyłączone

Temperatury są teraz o wiele niższe niż przedtem. Wentylatory też chodzą jakby nieco wolniej :D]

Ta awaria ma jednak jakieś plusy - wróciłem do programowania, bo nie miałem co robic XD

Liczę na dość szybką pomoc :)

 

komentarz 23 sierpnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
A jakby tak... sprawdzić aktualność sterowników? :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Spadki są bardzo drastyczne więc jedyne wytłumaczenie jest takie że nie korzystasz z dedykowanej karty graficznej, przeinstaluj sterowniki i zobacz czy pomogło, ewentualnie możesz jeszcze w biosie wyłączyć zintegrowaną kartę na procku
komentarz 23 sierpnia 2017 przez HeroGames Początkujący (380 p.)
Nie mam integry w tym procku :/
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Na pewno kwestia sterowników. Jeżeli posiadasz już sterowniki NVIDII, przełącz kartę w Panelu Sterowania NVIDIA. Przy okazji, wszystkie z wymienionych gier są dostępne na Linuxa, w moim odczuciu działają tam dużo szybciej niż na Windowsie (szczególnie Minecraft), może warto pomyśleć o spróbowaniu? Wtedy uruchomienie gry przez zewnętrzną kartę graficzną to jedynie kwestia dodania 'primusrun' na początek komendy do uruchomienia Steama/gry. W testach Debian testing z kernelem liquorix wychodzi najlepiej w grach.
1
komentarz 23 sierpnia 2017 przez HeroGames Początkujący (380 p.)
spokojnie, linuxa instalowac umiem, po rpostu nie dzielilem nigdy na 2 systemy jednego dysku :D i nie mam pewnosci co sie stanie
komentarz 23 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Dodam, że jeśli chodzi o programowanie, linux też w większości przypadków jest lepszy :P
komentarz 24 sierpnia 2017 przez HeroGames Początkujący (380 p.)
do HTML, CSS, JS zdecydowanie windows mi starczy :P
2
komentarz 24 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Może i starczy ale po co się męczyć?
komentarz 25 sierpnia 2017 przez HeroGames Początkujący (380 p.)
mimo wszysto- wole windowsa :D A co do problemu, po prostu zainstaluje na osobnej partycji windowsa 7 i tyle :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 301 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 208 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 335 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...