• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lenovo ideapad 300-17ISK spadek wydajności po podłączeniu zasilacza

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
301 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Zdzichu875 Początkujący (260 p.)

Witam, mam laptopa Lenovo ideapad 300-17ISK i od tygodnia pojawia się dość dziwny problem. Mianowicie chodzi o to że na baterii laptop działa normalnie. Programy typu Virtualbox, Gimp czy jakieś gry idą płynnie. Natomiast po podłączeniu zasilacza wydajność drastycznie spada. W grach ledwie 30 fps jest i to na niskich, ale mniejsza już z grami ważne że maszyna VB to jakiś pokaz slajdów. A powinno być na odwrót, że na baterii słaba wydajność a na zasilaczu lepsza wydajność. Jeszcze 2 tygodnie temu na zasilaczu działało dobrze. Skanowałem programami żeby wykluczyć wirusy i nic nie znalazły. Rozładowałem laptopa do 0 i podłączyłem pod zasilacz. Niestety to nie pomogło. Włączyłem laptopa na zasilaniu też nie to. Czytałem w Internecie że to mogą być 3 problemy: coś przestawione w bios, stary bios lub zasilacz. Znalazłem taki zasilacz: 

https://swiatbaterii.pl/green-cell-pro/35452-57-green-cell-zasilacz-do-laptopa-lenovo-ideapad-300-17isk.html

Czy ten zasilacz jest oryginalny? Żeby nie kupić syfu. I mam też pewne 2 pytania czy jak kupuje nowy zasilaczy czy baterie to one muszą mieć taką samą moc jak poprzednie? Czy mogę kupić mocniejszy zasilacz czy baterie? W biosie wszystko jest ok więc wywnioskuje że to zasilacz. Post umieszczam, żeby dowiedzieć się co o tym Wy sądzicie, czy może coś innego jeszcze było by problemem i chce poznać Wasze zdanie na ten temat.  Jeśli macie inne pomysły co do powodów tego problemu to prosiłbym o podzielenie się tym. Z góry dziękuję.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 468 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 208 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 335 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...