• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po podłączeniu komputera do monitora, komputer działa jednak monitor go nie wygrywa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
748 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez TheBestGh0st Nowicjusz (120 p.)
Witam, złożyłem dzisiaj swój pierwszy komputer. Miałem kupionego gotowca Acer Predator AG3-710 (stacjonarny), kilka rzeczy więc przełożyłem do nowego zestawu.

Zestaw składa się z:

Karta graficzna: GeForce GTX 1080 Gaming X

Procesor: Intel Core i5-7600K 3.8Ghz 6MB

płyta główna: MSI B150 Gaming M3

chłodzenie: MSI Core Frozr L

pamięć ram: 12GB

Zasilacz: Liteon 500W

Dysk: SSD 128GB i HDD 1TB

stacji dysków nie podłączałem, dodatkowo mam zainstalowane dwa wiatraczki z obudowy

Komputer po złożeniu i kilkukrotnym sprawdzeniu wszystkich kabli, włącza się (świecą sie diody led na płycie, chłodzeniu i karcie) lecz monitor nie wykrywa go (wyświetla się komunikat o braku sygnału). Na płycie swieci się dioda CPU, diody VGA i DDR2 są wyłączone. Czy jest to wina za słabego zasilacza? Czy może to coś innego? (Sprawdziłem czy nie uszkodziłem procesora podczas montażu i zarówno gniazdo jak i sam procesor wyglądają jak świeżo wyjęte z pudełka - bo takie są)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
edycja 8 sierpnia 2017 przez jvrekk
1.Jeśli to świeży system to podepnij kable od monitora najpierw do złącz na płycie głównej (uruchom go z integry) a potem wgraj stery do karty graficznej i przepnij monitor pod grafike.

2. B150 to chipset który obsłuży i5 z serii kaby lake jednak wymaga to uprzedniej aktualizacji BIOS'u, wiec to tez moze powodować problem jeśli nie masz jego najnowszej wersjii

3. Na zasilaczach sie za dobrze nie znam ale jeśli to nie jest porządny zasilacz,a nawet jeśli jest to 500W może być minimalnie za mało, ale to raczej byłby problem przy obciązeniu a nie przy samym uruchamianiu. Zawsze możesz sprawdzić uruchamiając komputer bez wpiętej grafiki na integrze (patrz punkt 1)

Zakładam że płyta jest ze starego komputera ktory chodził na jakimś Sky lake'u wiec najbardziej przypuszczalny jest problem z BIOS'em. No i jeszcze proponuje go zresetować, może też dać jakiś efekt.
komentarz 8 sierpnia 2017 przez TheBestGh0st Nowicjusz (120 p.)
No właśnie płyta jest nowiutka :/ Dyski SSD i HDD są ze starego komputera. Karta również już była wcześniej używana. Próbowałem go podpinać do integry i nie zmienia to rezultatu. Jak mogę zaktualizować BIOS jeśli nie mogę uruchomić komputera? :(
komentarz 8 sierpnia 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
No niestety żeby to zrobić musisz uruchomić komputer a do tego potrzebujesz procesora ktory jest aktualnie kompatybilny z tym chipsetem i wersją BIOS'u czyli jakiś procesor z serii Sky Lake. Wiem że Morele oferuje aktualizacje do najnowszego BIOS'u za 20/30zł na etapie kompletowania komputera.
 

Nie doczytałem że świeci Ci się dioda od CPU na płycie wiec na 90% jest to właśnie tego wina. Pozostaje Ci albo pożyczenie od znajomego takiego procka który ruszy na tej płycie albo oddanie do jakiegoś serwisu (tutaj juz nie wiem jak to miałoby wyglądać)
komentarz 8 sierpnia 2017 przez TheBestGh0st Nowicjusz (120 p.)
Tak, jest to problem z BIOS-em. Rozmawiałem z informatykiem który powiedział to samo co Ty, ale też pomoże mi to naprawić. Zamykam temat i dziękuję za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,205 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 56 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...