• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca po technikum.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
545 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2017 w HTML i CSS przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Skończyłem właśnie technikum i będe szukał pracy jako programista. Mogli9byście mi podpowiedzieć co muszę się nauczyć/powtórzyć przed rozmową kwalifikacyjną ? Fromeworki itd. Co powinienem umieć ?

Z góry dziękuje!
2
komentarz 30 lipca 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Poka githuba.
komentarz 31 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Zależy gdzie, do jakiej firmy i jako kto. Jednak jeśli masz wiedzę z programowania na poziomie technikum i nic więcej sam nie robiłeś to czarno to widzę ;]

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
no ja nie wiem, jestes po technikum i nie wiesz co umiesz?
1
komentarz 30 lipca 2017 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)

Zacznijmy od tego, że osoba która rzeczywiście nadawałaby się na juniora/staż w programowaniu (nieważne jaki język itp.) nie zadałaby tak durnego pytania nie podając nawet tego co umie. Oferty też pewnie nie przejrzane. smiley

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Ja po technikum znalazłem pracę jako junior php dev bez w sumie większego problemu. I to w mieście, gdzie takiej pracy za wiele nie ma, tj podaż jest spora, popyt niekoniecznie.

Co umiałem:

- php oop
- composer
- CodeIgniter
- bazy sql i średnio skomplikowane kwerendy
- phpunit, testy jednostkowe
- git

I to wszystko nie na jakimś tam wysokim poziomie, po prostu umiałem na tyle na ile junior powinien. Do tego projekt cms'a w CI na githubie.

Na samej rozmowie miałem pytania z obiektowości, sporo z baz danych, trochę z protokołu http i .htaccess a potem dali zadanie do domu, trochę z api, trochę baz danych et cetera.
–2 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez mkus101 Użytkownik (820 p.)
Cokolwiek.
komentarz 30 lipca 2017 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Po technikum to trochę ciężko :D
komentarz 30 lipca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Po technikum to trochę ciężko :D

No niekoniecznie. Wszystko zależy od złożenia dwóch czynników: popytu i podaży. Jeśli autor będzie spełniał kryteria, których poszukuje pracodawca, to pracę otrzyma nawet jeśli miałby wykształcenie jedynie podstawowe.

komentarz 19 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

nawet jeśli miałby wykształcenie jedynie podstawowe

 Heh, obawiam sie że niektórzy z podstawowym mogą mieć większą wiedze od tych po studiach

Znam osoby które nie ukończyły 18 lat, a lepiej ogarniają programowanie... i ogólnie logiczne myślenie, od niektórych po studiach
Wydaje mi się że często osoby które uczyły się same dla siebie mimo dużo mniejszego wieku i wykształcenia, mają większą wiedzę i doświadczenie od tych z papierkami, bo osoby mające papierek zazwyczaj jedynie szły przez edukacje, egzamin za egzaminem, a jak wiadomo celem edukacji nie jest nauczenie ucznia, tylko przygotowanie do egzaminu końcowego, aby zdał jak najlepiej, podczas gdy osoby uczące się same uczyły się tak, żeby umieć.

Jako przykład mogę podać kwalifikacje w technikum.
Przykładowo E12 - naprawianie komputerów (system/sprzęt)
Co powinien umieć uczeń?
   Naprawiać komputery
Czego uczy szkoła?
   Jak zdać egzamin, na podstawie pytań powtarzających się w ostatnich latach

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 3,693 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Exus Początkujący (420 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 625 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...