• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po technikum, matura zdana, rozszerzenia nie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
623 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Witam, skończyłem technikum informatyczne, mam kwalifikacje E.12/13/14, świadectwo zdania matury i wykształcenie średnie.

 

Lecz niestety nie udało mi się zdać z rozszerzeń (informatyka/matematyka) nie przekroczyłem progu 30%.

Rodzice także twierdzą że po 20 roku życia dalsza nauka to niedbalstwo i powinno się pracować, dlatego muszę się wyprowadzić.

 

Także pytanie, czy istnieje sposób aby posiadając wyżej opisane rzeczy, iść zaocznie/publicznie na jakąś uczelnie ale także pracować i się utrzymywać? Nie mówię o pracy jako informatyk bo z tym także jest problem bez wykształcenia wyższego.

I czy w ogóle warto jest iść, czy może lepiej na jakiś bootcamp/kurs i prosto do pracy? Oraz czy same studia zaoczne są naprawdę aż tak gorsze od publicznych, chciałbym jakieś rady bo nie wiem co robić, pomijając że samo utrzymanie w wielkim mieście gdzie o prace łatwiej jest dość drogie.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 11 lipca 2018 przez MrxCI
 
Najlepsza
Człowiek uczy się cąłe życie. Wiesz co już wybierzesz. Z maturą podstawową też da sie iść na infe. Co do postawy rodziców jest dość ciekawa. Jeśli chodiz o bootcamp jeśli trudno ci sie zmobilizować ić na niego w przeciwnym razie sam czytaj ksiażki.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Nie wiem jak Ci poszły podstawowe egzaminy, ale rozszerzenia zdałeś. Tam nie ma progu zdawalności, więc nawet jakbyś miał 4% to masz zdane. Jak najbardziej możesz celować w jakieś studia.

 

Rodzice także twierdzą że po 20 roku życia dalsza nauka to niedbalstwo i powinno się pracować, dlatego muszę się wyprowadzić.

Szczerze? Twoi rodzice mają bardzo dziwne podejście surprise

komentarz 9 lipca 2018 przez betman Bywalec (2,630 p.)
Dostałem się na Energetykę na politechnikę na dzienne na wydziale informatycznym lecz ten kierunek mnie nie zbyt interesuje ale jest możliwość przeniesienia po 1 semestrze. Jak myślisz co będzie lepsze przepracować ten semestr i się przenieść na informatykę czy iść na zaoczne ?
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
Na studiach zaocznych na pewno będzie mniej godzin niż na dziennych. Co za tym idzie na pewno dużo materiału musisz przepracować samodzielnie. Jeśli chcesz w miarę szybko pracować jako programista, to chyba kurs programowania byłby najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że większość szkół programowania oferuje w jakimś stopniu pomoc w znalezieniu zatrudnienia.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

Rodzice także twierdzą że po 20 roku życia dalsza nauka to niedbalstwo i powinno się pracować, dlatego muszę się wyprowadzić.

 

Nie żeby coś, ale moim zdaniem to człowiek uczy się całe życie i nie widzę problemu, żeby uczyć się po 40-stce nowych rzeczy a tym bardziej po 20. Okej zdaję sobie sprawę, że z wiekiem człowiek się wolniej uczy, mniej się chce i w ogóle, ale 20 lat to jest taki okres, w którym jest jeszcze ta motywacja i wtedy na spokojnie można się zacząć uczyć nowych rzeczy i nauczyć się, strasznie głupie rozumowanie. A jeżeli już pracować to nic nie przeszkadza, że można się uczyć i pracować, okej będzie trudniej, ale nikt nie powiedział , że będzie łatwo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 795 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 3,693 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Exus Początkujący (420 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...