• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Html, css i projekty

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,349 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w HTML i CSS przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
Hej,

mam prośbę... czy mógłby ktoś poddać mi jakieś pomysły na stworzenie stron we własnym zakresie, a nie tylko te z kursu p. Mirka? Przerobiłem cały dostępny na kanale materiał o HTML z wyjątkiem odc. 5 oraz cały css.

Z góry dzięki :)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
wybrane 29 lipca 2017 przez Farmer
 
Najlepsza

 

Kartka papieru, ołówek i lecisz z pomysłami ;)

​​​​​

-

A tak na serio to wystarczy, że wpiszesz w google frazę typu: websites layouts templates, wejdziesz w pierwszy link i masz inspiracje ;) Ale jeżeli jesteś leniwy to zrobię to za Ciebie:

KLIK

-

 

PS: Mam nadzieje, że nie zaprzedtaniesz na nauce tylko HTML i CSS ;) Dobre strony internetowe to JavaScript, jQuery, PHP, mySQL, aaaa o framework-ach nawet nie wspomne!

-

Powodzenia w daleszej nauce i pozdrawiam!

komentarz 29 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
albo node... jeśli polubi JS do tego stopnia, że nie będzie chciał wracać do "dolarków" php (sam czasem o nich zapominam gdy dłużej posiedzę tylko w node :)
komentarz 29 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Właśnie albo node ;D

Wymieniłem takie najpopularniejsze rozwiązania :D

Pozdrawiam :D
komentarz 29 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
Dzięki,

JS, PHP, MySql itd. to dopiero za jakiś czas... chciałbym zrobić parę projektów bez pomocy kursu na yt, żeby trochę się z tym obyć, ale nie zapomnę o nich oczywiście :)
+3 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jeśli dopiero uczysz się "webu" to może coś takiego:

  1. prosta stronka z galerią zdjęć - zrób sobie to na swoich własnych zdjęciach, np. z możliwością wyboru grupy tematycznej zdjęć i paginacją stron. Do tego dodaj jakieś fajne efekty - śmiało, pobaw się tutaj CSS, np. @keyframes itp. Możesz podpatrzyć sobie pomysły np. z bibliotek typu Animate css itp. ale polecam spróbować robić je na początku samodzielnie.
  2. jak zrobisz pkt. 1 to wejdź lekko w back-end, żeby mniej więcej skumać wymianę informacji PHP-client (oczywiście może być inny język, ale domyślam się, że najprawdopodobniej zaczniesz od PHP).
  3. rozbuduj sobie swoją galerię o współpracę z back-endem, np. przechowywanie ścieżek do plików w bazie (nauka prostych kwerend), może jakieś dodawanie zdjęć poprzez formularz wysyłany "tradycyjnie" i poprzez Ajax (ale tutaj musiałbyś poduczyć się też o JavaScript).

Gdy opanujesz te 3 kroki to myślę, że już dalej sam będziesz wiedział co chcesz robić i pomysły same się zrodzą :)

i tak na marginesie, jeśli zamierzasz iść we front-end to i tak powinieneś chociaż znać minimum podstaw z back-endu oraz co najważniejsze - JavaScript (nie jQuery itp., ale czysty JS). Biblioteki i frameworki przyjdą z czasem.

komentarz 29 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
eee... co to paginacja strony??? :p
komentarz 29 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Spotykasz się z tym na co dzień :) Na przykład na stronach zawierających artykuły masz (najczęściej na dole) "ikonki" prowadzące do kolejnych stron. Jeśli masz mało takich artykułów to pomieścisz je na jednej stronce, ale jeśli jest ich wiele to lepsze jest rozdzielenie. Ładowanie wszystkiego np. poprzez doczytywanie nie jest najlepszym pomysłem, gdyż istotnie spowalnia to pracę przy większej liczbie wczytanych danych, będących w pamięci (dotyczy to szczególnie urządzeń mobilnych).

Samo rozwiązanie paginacji to już oddzielna kwestia. Możesz przeładowywać stronę i na serwerku określać co ma podać jeśli otrzyma np. w GET odpowiedni numerek strony, albo zrobić to ajaxem bez przeładowywania.

Ale spokojnie, zaczniesz przeglądać kursy o PHP i książki to na 100% wcześniej czy później trafisz na przykład z paginacją :)
komentarz 29 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
aha

a to przekierowanie mogę zrobić na  localhost?
komentarz 29 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to czy pracujesz na localhost czy na hostingu zewnętrznym nie ma większego znaczenia (poza pewnymi wyjątkami). Nie chciał bym Ci za mocno namieszać gdyż z tego co widzę to nie bawiłeś się jeszcze chyba back-endem. Proponuję, abyś spokojnie od początku zaczął np. od jakieś książki albo kursu/poradników online.

Z czasem sam zobaczysz, że w programowaniu końca nauki nie widać i chyba nigdy go nie zobaczymy (co akurat dla mnie jest wielką zaletą tej branży :)
komentarz 29 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
nie, back-endu jeszcze nie było, a wcześniej i tek jeszcze JS a potem dopiero podstawy PHP...

dzięki wielkie za pomoc :)))
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez SeriGog Obywatel (1,510 p.)
1. Stwórz stronę respozywną

2. Galeria zdjęć

3. Paginacja strony
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
co ci do głowy przyjdzie to rób, najważniejsze rób, praktyka, praktyka, praktyka.....
–3 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Bez znaczenia, naucz się jeszcze responsywności i stwórz coś.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 423 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 1,235 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w HTML i CSS przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...