• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skąd brać pomysły?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,234 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w HTML i CSS przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
zamknięte 9 lutego 2017 przez bat_kuba
Witam ! :)

Mam problem. Przerobiłem kilka kursów html/ css, w których były pokazane jakieś przykładowe stronki itp. Chciałbym uczyć się dalej, ale nie mam pomysłu na jaki temat zrobić stronkę. Myślicie, że warto pracować nad stronką 'portfolio' ? Czy może podjąć się lepiej innych tematów ? Jeśli macie jakieś pomysły, albo porady piszczcie śmiało :) !
komentarz zamknięcia: Udzielono wspaniałych rad :)

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
wybrane 9 lutego 2017 przez bat_kuba
 
Najlepsza

Witaj!

Na początek poradzę Ci zmienić tutuł: ​​​ SKĄD brać pomysły? ;)

 

Przechodząc do rzeczy - moim zdaniem każdy pomysł na sttonę jest dobry. Twórz to co przychodzi Ci do głowy, możesz też zobaczyc jakies top 10 css3 website :)

Pomogłem? Proszę o +!

 

Pozdrawiam!

 

PS: Jak to mówią: "nie samym frontendem strona żyje" - próbowałes PHP albo chociaż MySQL? :)

PS2: Naucz się JS-a ​​​​​​, a twoja witryna ożyje! It's alive! :)

 

komentarz 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
Nie wiem 'z kąd' do głowy przyszło mi napisać skąd w tak zły sposób, ale dzięki za poprawienie :)
 

Nie próbowałem PHP ani MySQL, bo mam w planach najpierw przerobić kurs C++ i zająć się JS :) A PHP chciałbym poznać podstawy.

Czyli warto każdy swój pomysł realizować nawet jeśli miałby nigdy nie ujrzeć światła dziennego ??
1
komentarz 31 stycznia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Korzystasz z filmików M.Zelenta? Bo tak właściwie to po co chcesz przerobić kurs C++? Jeśli do niczego Ci nie jest to potrzebne to od razu bierz się za JS i nie marnuj czasu ;p
komentarz 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
Myślałem, że warto poznać podstawy C++ bo M. Zelent, mówi że łatwiej będzie zrozumieć JS :P

Czyli sugerujesz, że to strata czasu? ;p
2
komentarz 31 stycznia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Tak właśnie myślałam, że o to chodzi, bo podobnie miałam:P
Przerobiłam jego kursy HTML, CSS, JS i z 10 odcinków C++, ale jakoś tak bardziej ciągnęło mnie do stron www i zaczęłam szukać w innych miejscach wiedzy do front-endu, a C++ zszedł na drugi plan :P
teraz uczę się JS i bez C++ da się radę ;)
komentarz 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
A mogłabyś podesłać jakiś link do tego innego miejsca :) ? Dzięki za odpowiedzi ;p
1
komentarz 31 stycznia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
komentarz 1 lutego 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Tak jak powiedział Noemi - jeżeli masz zamiar tworzyć strony internetowe to w pierwszej kolejności zabieraj się za JS i BACK-END (PHP, MySQL), a C++ ucz się pobocznie (z moich doświadczeń C++ pomaga w nauce innych języków ;]).

C++ służy bardziej do tworzenia programów oraz systemów operacyjnych, ale mimo to warto się go nauczyć :)

Natomiast w programowaniu webowym, programista front-endowy (HTML, CSS, JS) zarabia w praktyce mniej niż programista back-endowy (PHP, MySQL) - wniosek? Naucz się tych wszystkich języków - nie pożałujesz!

 

Pozdrawiam!

PS: Miłego programowania!

+4 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez niezalogowany
Po co Ci strona portfolio, kiedy nie masz potfolio? : ) Poszukaj darmowych layoutów psd do pocięcia. Treść strony podczas nauki jest jedną z mniej istotnych rzeczy.
komentarz 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
Myślałem bardziej nad stronką w stylu ' O mnie', ale mniejsza już o to :).

Potrafię obsługiwać się programami graficznymi, obecnie w mojej pracy szef chce zmienić stronę na nową. Myślisz, że warto przygotować layout w psd i potem go pociąć ?

Znasz jakieś fajne kursy z cięciem szablonów :) ?
+4 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Od siebie mogę polecić:

  • codepen.io - w większości są to przykłady wykonania komponentów(nawigacje, ikonki, przyciski, dropdowny i czego dusza zapragnie). 
  • dribbble.com - przykłady graficzne wszystkiego :). Od komponentów do całych stron, bardzo ładnych stron. Tam na pewno jakąś inspiracje znajdziesz.
  • No i od biedy r/web_design
komentarz 1 lutego 2017 przez TheGleeMat Bywalec (2,070 p.)
:O Podziękowanie za codepen.io
+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Na portfolio to może jeszcze za szybko. Pewnie istnieje jeszcze masa technologii o których nie masz pojęcia. Naucz się teraz jeszcze JavaScript i postaw sobie za cel stworzenie jakiejś wizualnie zaawansowanej stronki. Napisz jeszcze, co bardziej Ciebie interesuje, back-end czy front-end.
komentarz 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
Bardziej mnie interesuje front-end myślę, że ze względu na wykształcenie/ zainteresowania ale któż to wie :P Może jeśli za jakiś czas zacznę się uczyć podstaw back-endu, to może się coś zmienić. Póki co bardziej jestem zainteresowany front-endem.
+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez czerxwloskiego Użytkownik (640 p.)
Twórz strony www w tematycznych niszach. Dowiedz się o pracy u użytkownikiem. Zainstaluj Google Analitycs. Naucz się jak robić strony dla użytkownika, a nie firmy, która zamawia od Ciebie projekt i na niczym się nie znają.

W przyszłości takie strony możesz sprzedać agencji SEO :)
komentarz 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
Byłem na praktykach gdzie poznałem kilka zasad dobrego SEO oraz uczyłem się tam html/ css. Jestem również po studiach architektonicznych gdzie funkcjonalność obiektu była dla mnie zawsze najważniejsza, dlatego jeśli myślę o jakiejś stronce internetowej to głównie pod względem właśnie jej funkcjonalności :P
+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)

Ja robiłem tak, że wchodziłem na jakiś katalog firm, wybierałem bardziej lub mniej losowo jakąś firmę. Tam jest zazwyczaj opis działalności, kontakt, produkty, link do strony i takie podstawowe rzeczy. Nie wchodząc na stronę danej firmy możesz zrobić zgodnie z opisem swoją wersję ich strony, stworzyć logo odpowiednie do nazwy czy profilu działalności itp. Kiedy skończysz to sprawdzasz jaką stronę ma ta firma i robisz sobie porównanie czego u Ciebie zabrakło, co zrobiłeś lepiej, co mogłeś jeszcze zamieścić.
przykładowy katalog: katalogfirm.pl
Pozdrawiam złowieszczo. :)

komentarz 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
Muszę chyba zacząć spać po 5h :P Spoko pomysł :) Logo robiłeś w CSS czy jakimś programie graficznym ?
komentarz 31 stycznia 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)

Logo to był przykład bardziej pod front-end, ja jakieś proste robiłem w programie Inkscape ale chyba to nie dla mnie (brak artystycznej duszy) i ćwiczę teraz bardziej back-end :)

Tu nawet fajnie przedstawione są elementy jakie powinna/może zawierać taka strona firmowa: link

+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2017 przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
Dzięki wszystkim za odpowiedź :) jeśli znacie jakieś fajne kursy, artykuły (najlepiej po polsku) , które mogą mi się przydać to będę wdzięczny za podesłanie linku :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 417 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,267 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2016 w HTML i CSS przez dewe Gaduła (4,300 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...