• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy +- 4000zł , OC. Czy będzie pasować?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
176 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Molester Bywalec (2,920 p.)
edycja 21 lipca 2017 przez Molester

Hej wszystkim.

Trochę myślałem nad zestawem do ok 4.300 zł. Konkluza jest następująca:

https://www.morele.net/inventory/info/ZrUtkh/

I teraz parę rzeczy, wiem że monitor freesync sie gryzie z kartą nvidii - ale tą opcję można wyłączyć a ja nie znalazłem lepszego monitora do grania z taką częstotliwością i opóźnieniem w tak niskiej cenie. Co do CPU mogłem wybrać ryzena 1600 ale już nie chciałem przekraczać dalej tej ceny, chociaż skok wydajnościowy byłby widoczny. Coolera sobie daruje bo ryzeny raczej maja bardzo dobre chłodzenie (chociaż przy OC to przydałby się takowy, ale narazie zostawiam). I to w sumie tyle, najmniej myślałem nad zasilaczem.

Więc co można ulepszyć, zmienić wymienić? Sam tworząc go myślałem o późniejszej kompatybilności w celu modernizacji. Z góry dziękuje za odzew zwrotny :).

EDIT: Zapomniałem wspomnieć, interesuje mnie to co się dzieje na rynku dzisiaj, wiem że wychodzą za niedługo nowe karty vega ,volty. Ale chodzi mi konkretnie o ten zestaw który podałem. To że mogę poczekać to akurat wiem.

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 22 lipca 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Pomyśl o dysku SSD, to by najbardziej przyspieszyło ten zestaw.
+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Wszytko okej tylko na twoim miejscu wybrał bym procesor Intela.
komentarz 21 lipca 2017 przez Molester Bywalec (2,920 p.)
Dlaczego?
komentarz 21 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Intel Core i5-7500 w testach wychodzi lepiej
komentarz 22 lipca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-1500X-vs-Intel-Core-i5-7500/3921vs3648

Różnica wydajności per rdzeń trudno zauważalna w praktyce, a przy 8 wątkach już raczej będzie. Dodatkowo socket ma być kompatybilny znacznie dłużej niż u Intela, więc łatwiej o upgrade w przyszłości.
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Zestaw raczej ok, oczywiście przydałby się jakiś SSD, ale co do monitora:

Na opóźnienie Grey To Grey nie warto patrzeć (a właśnie na nie patrzysz, ta 1ms to właśnie opóźnienie GTG, które w praktyce zdarza się baaardzo rzadko, normalne opóźnienie będzie kilka razy większe :D)

Co do freesync, masz 2 opcje: albo wybrać kartę od AMD (czego aktualnie nie polecam. Mimo, że są lepsze, to ich ceny nadal są bardzo wysokie przez kryptowaluty, głównie przez Ethereum), albo monitor z G-Sync, który jest droższy :)

Jeszcze jedna sprawa: ten monitor jest dość mały, 21.5" to trochu mało :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Downey Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez mhvw Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 232 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...