• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który zestaw

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
148 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez mhvw Początkujący (350 p.)

Witam! 

Mam zamiar kupić nowy procesor albo kartę graficzną jeszcze nie jestem zdecydowany,

Który zestaw byłby lepszy:

i7 9700k + GTX 1060 6gb + dysk ssd + nowy zasilacz

Czy 

i5 8500 + RTX 3060ti(Tylko że tutaj pojawia się problem z dostępnością) + nowy zasilacz

Jak by to wyglądało z wydajnością? Bo wydaje mi się że w obu przypadkach byłby spory bottleneck

Aktualny zestaw jaki posiadam to: 

CPU - i5 8500

GPU - Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB

Płyta główna - Gigabyte Z390 GAMING X

RAM - Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4

Dysk - 1tb hdd

Zasilacz - Thermaltake SMART SE 530W 80 Plus Bronze

komentarz 8 grudnia 2020 przez mhvw Początkujący (350 p.)
Cena jaką dysponuje to 2500zł
komentarz 12 grudnia 2020 przez KopfSzmercen Bywalec (2,870 p.)
Wydaje mi się że niezależnie co wybierzesz to zakup dysku powinien być w obu opcjach. Twoja płyta ma złącza M.2 więc możesz zapiąć do niej dyski NVMe i różnica miedzy tym dyskiem hdd który teraz masz będzie kolosalna.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Wymiana samego procesora nie za wiele pomoże. Choć wymiana grafika na sporo wydajniejsza też będzie ograniczana przez procesor.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 246 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 170 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...