• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podłączanie jednego routera do drugiego.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
479 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Mieszkam w dwupiętrowym domu i na piętrze jest router, a mój pokój jest na parterze. Niestety w moim pokoju jest bardzo słaby zasięg WIFI. Mam już w pokoju kabel Ethernet, który jest podłączony do tego routera i do komputera, abym miał w nim internet. Mam pytanie, czy jak podłączę drugi router do portu LAN w pierwszym routerze to czy ten drugi będzie normalnie działał i czy będzie w nim internet?

Pierwszy router to TP-LINK TL-WR740N, a drugi dopiero zamierzam kupić.

Pierwszy router już był parę razy przemieszczany, teraz znajduje się w pokoju obok pokoju, który jest nade mną, ale sygnał jest słaby.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2017 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Będzie działał,w twoim przypadku pewnie wystarczy kupić sam access point.
komentarz 20 lipca 2017 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Ale trzeba go jakoś skonfigurować?
komentarz 20 lipca 2017 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Tak,chyba każde urządzenie sieciowe aktywne trzeba skonfigurować,ale konfiguracja jest łatwa.Możesz także kupić wifi repeater który podłączasz do gniazdka i wzmocni sygnał z twojego rutera to już zależy od ciebie.
komentarz 20 lipca 2017 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Ale działało by to jakbym podłączył tylko ten drugi router do pierwszego?
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Rób śmiało tak jak piszesz. Będzie wszystko działało. Access Point będzie pewnie droższy od zwykłego routera. Polecam NETGEAR JNR1010 kosztuje 40 zł a jest całkiem fajny i bardzo łatwy w konfiguracji.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Będzie działało tak jak chcesz, podłącz po prostu oba rutery portami lan oraz wyłącz w tym drugim dhcp oraz ustaw mu IP żeby był w tej samej sieci. Wtedy ten ruter będzie działał tak jak switch, kiedyś w pokoju miałem właśnie takowy ruter bo potrzebowałem podłączyć po ethernecie kilka kompów a wiadomo miałem w pokoju tylko jeden kabel przeciągnięty. :)
komentarz 21 lipca 2017 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
A WIFI będzie też wtedy działało?
komentarz 21 lipca 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Powinno działać, tylko nie wiem czy przypadkiem nie trzeba będzie ustawiać statycznego przydzielania ip żeby jako bramę domyślną ustawić ten pierwszy ruter. :) Ogólnie najlepiej to popytaj po znajomych czy nie mają jakiegoś nieużywanego rutera bo to na każdym powinno działać tak samo a sobie sprawdzisz czy działa tak jak ci pasuje przed zakupem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...