• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop DREAM MACHINE G1050Ti czy może coś innego BEZ SYSTEMU ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
765 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adam Wróbel Nowicjusz (120 p.)
Witam.Poszukuję sprzętu zarówno do pracy (programowanie,tworzenie witryn internetowych,grafiki,renderowanie filmów) jak i do wykonywania codziennych czynności (przeglądanie internetu,oglądanie filmów,granie) POZA DOMEM (cały rok szkolny spędzam w internacie) za około 4-5tys. Jestem zainteresowany tym modelem: https://www.komputronik.pl/product/368995/dream-machines-g1050ti-15pl20.html?fromVariant=1

Sprzęt będzie również służył do okazyjnego grania w FIFĘ 18-20 na detalach średnich.

Chciałbym by ten laptop posłużył mi jeszcze dobre 5 lat,więc zależy mi na stosunkowo wysokiej mocy obliczeniowej i dobrej wydajności,oraz solidnym wykonaniu.

Laptop NIE MOŻE posiadać systemu operacyjnego.

W przyszłości zamierzam rozszerzyć pamięć operacyjną tego modelu i być może kupić większy dysk SSD.

Zastanawia mnie również ten laptop :https://www.komputronik.pl/product/376550/dream-machines-g1050-ti-17pl22.html?fromVariant=1

Lecz tutaj pojawia się pytanie do Was.

Warto dopłacać 1k zł dla dodatkowych 8GB RAM,380GB SSD,nieco większego ekranu i baterii,tracąc nieco na mobilności.Uważacie że warto ?

Jeśli macie inne propozycje laptopa w wyżej podanym przedziale cenowym,dajcie znać na dole.

Pozdrawiam.
komentarz 1 lipca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Laptop NIE MOŻE posiadać systemu operacyjnego.

Tylko dlaczego? Większość posiada przez umowy z MS.

Nie czekasz na modele z Ryzen 5?

Sklepy montują najgorsze i najtańsze dyski SSD jakie znajdziesz ;) Do modeli z i7 warto ładować NVMe:
Plextor PX-128M8SEGN
Plextor PX-128M8PEG
Samsung 960 EVO 250GB

Tylko 15,6" +monitor czy 17,3" ?

komentarz 1 lipca 2017 przez Adam Wróbel Nowicjusz (120 p.)
Dostanę darmowy system operacyjny jako przyszły technik informatyk od Microsoft Imagine,zaoszczędzę ok. 300zł.

Nie znajdę chyba Dream Machine z dobrym procesorem w wersji bez dysku SSD.

Rozmiar ekranu bez większej różnicy.
komentarz 1 lipca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

To są Tajwańskie kadłubki Clevo wink RAM i dyski są przez nich dokładane.

komentarz 1 lipca 2017 przez Adam Wróbel Nowicjusz (120 p.)
Wiem,lecz nie widzę na stronie komputronik.pl wersji z i7 bez dysku SSD
komentarz 1 lipca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Się z nimi kontaktuj jak już chcesz samemu skonfigurować, ale czy przetrwa 5 lat - jestem sceptyczny
komentarz 1 lipca 2017 przez Adam Wróbel Nowicjusz (120 p.)
Masz jakąś lepszą propozycję w tej cenie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Teraz w promocji jest Lenovo legion z szybkim dyskiem taniej o 400 zł

https://www.x-kom.pl/p/351597-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-2401000-gtx1050-ti.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 801 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Artfeme Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 56 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...