• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Win10 na laptop bez systemu...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
797 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Artfeme Nowicjusz (120 p.)
Mam pytanko odnośnie pobrania i zainstalowania oprogramowania win10 na laptopie bez systemu....

Kilka lat temu zakupiłam laptop z oryginalnym systemem Win7... Zaktualizowałam go do win10... a teraz mam zamiar zakupić laptopa bez systemu... Będzie możliwość zainstalowania legalnego win10? Znajdę gdzieś na swoim obecnym laptopie klucz do aktywacji systemu... czy coś w tym stylu...?

Przepraszam, ale jestem laikiem stąd też moje może dość niedoprecyzowane pytanie :D

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Będzie taka możliwość, o ile go kupisz. Twój obecny laptop prawdopodobnie posiada licencję OEM, która jest przypisana do jego płyty głównej - a więc nie ma możliwości legalnej instalacji na innym sprzęcie z tym samym kluczem. Pominę już fakt, że licencje dla prywatnych osób są to raczej licencje indywidualne i jedna licencja obejmuje tylko jeden komputer.

Nie byłbym sobą, gdybym w to miejsce nie polecił zainteresowania się Linuksem. wink Mogę polecić dystrybucje takie jak Linux Mint, czy Manjaro - darmowe (więc nie ma żadnych trosk o licencje), miłe i przyjazne i tak dalej.

komentarz 17 kwietnia 2017 przez Molester Bywalec (2,920 p.)
Kłóciłbym się czy Manjaro jest przyjazne. Bardzo. Z pozoru wygląda na takie, i nawet jest jako takie reklamowane ale wystarczy wejśc na  jeden z ich tematów na forum http://bit.ly/2p8GmHk  żeby przekonać się że nie do końca tak jest. Jak bardzo twórcy orzekają o tym że arch linux to arch linux a manjaro to manjaro, to mimo wszystko sytuacja w której trzeba czytać forum przed zrobieniem aktualizacji jest absurdalna. Pomijając już że ten update udał się tylko 60% użytkowników!  A był to update zatytuowany jako "stable". Sam jestem stałym posiadaczem Manjaro (i uwielbiam ten system) bardzo chciałbym go polecić, ale nie początkującym. Raczej hobbiscie, bądź też komuś kto szuka pomostu pomiędzy wspomnianym przez Ciebie Mint'em a Archem. Dużo pewniejsze są systemy takie jak Ubuntu itd nad którymi pracuje dużo więcej osób niż nad takim rolling distro tworzonym przez  może z 20 osób.
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Bez aktywacji telefoniczne 7-ki na nowym laptopie się nie obejdzie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez snilyer Użytkownik (590 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2021 w C# przez maciejsz Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...