• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szablony na sklep internetowy. Nauka od podstaw, jak zacząć

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,366 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2015 w HTML i CSS przez Pegaz Nowicjusz (150 p.)
Cześć! Jestem tu nowy i proszę was doświadczonych koderów o pomoc. Chciałbym nauczyć się tworzyć layouty do sklepów internetowych, dlaczego akurat do tego? Ponieważ mam w planach założenie takowego i chce zrobić to sam nie tylko z powodu mocno ograniczonych funduszy, ale również pragnę nauczyć się czegoś nowego i ciekawego, a może jeszcze się gdzieś to przyda. Z tego co się zorientowałem powinny one być w formacie .tpl. Nadal jestem początkujący w te klocki związane z html itd, chciałem się zapytać, jak zacząć i po kolei czego się uczyć, aby było to najefektywniejsze, może jakieś książki lub poradniki (preferowany język polski, wiem że nie powinienem mieć już tego problemu, ale z interfejsami w programach radzę sobie w ang, ale coś grubszego, to nie dam rady). Co powinno po kolei znaleźć się w procesie tworzenia takiego projektu (wizje jak ma to wyglądać na koniec mam hehe, ale to za mało). Proszę o pomoc, trochę późno z tym zaczynam, bo mam 20 lat, ale lepiej późno niż wcale.

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Nie znam tego systemu o którym piszesz, ale najlepszą metodą będzie przerabianie jakiegoś darmowego szablonu :) Po przerobieniu takiego szablony będziesz zną budowę takiego szablonu i wzorując się na takim darmowym szablonie będziesz w stanie wykonac własny. Oczywiście jest to dosyć czasochłonne, ale pracując w ten sposób na pewno osiągniesz cel. Ze swojej strony mog polecić Ci CMS WordPress i plugin WooCommerce. Ten plugin spokojnie obsłóży mały i średni sklep internetowy. Co więcej są dostępne wideokursy jak wykonać taki sklep (niestety niedarmowe)  :)

http://eduweb.pl/kursy/wordpress/wordpress-podstawy.html

http://eduweb.pl/kursy/wordpress/wordpress-tworzenie-motywow.html

http://eduweb.pl/kursy/wordpress/woocommerce-sklep.html

Pozdrawiam!
komentarz 2 czerwca 2015 przez Pegaz Nowicjusz (150 p.)
Wielkie dzięki, na pewno zajrzę i skorzystam z poradników, też myślałem nat takim rozwiązaniem, aby pobawić się dostępnymi szablonami i w końcu zobaczyć co z czym się je.
komentarz 2 czerwca 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
To jest dużo szybszy sposób, niż nauka wszystkiego od podstaw :)  Powodzenia!
komentarz 2 czerwca 2015 przez Pegaz Nowicjusz (150 p.)
edycja 2 czerwca 2015 przez Pegaz
Mam dużo czasu do dead line. A już zapytam bo widzę że się znasz na rzeczy, zainteresowała mnie sprawa z woocommerance, jak wygląda sprawa szablonów z platformami mobilnymi? Zależy mi żeby były przejrzyste, lekkie i funkcjonalne wygląd w nich nie jest tak ważny. I czy jest możliwość robienia np. Newsleterów i formularzy do zapisu? Poprostu dziękitobie pomyślałem teraz że faktycznie może lepiej iść na Wordpressa.
komentarz 2 czerwca 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Szablony jak najbardziej można tworzyć responsywne, tak na prawdę jakość dopasowywania się szablonu do rozdzielczości zależy tylko i wyłącznie od kodera tworzącego szablon (czyli Ciebie ;)). Oczywiście jest możliwość zrobienia newslettera, a ponadto takie opcje jak kupony rabatowe i wiele innych fajnych rzeczy ;) Jest tam dosłownie wszystko co jest potrzebne do obsługi większości sklepów ;) oczywiście bez nauki html i css wiele nie zdziałasz więc na początek polecam Ci naukę tych języków. A gdy już będziesz czuł, że potrafisz wykonać w front-endzie szablon swojego sklepu polecam zainwestować w te kursy ;) I od razu uprzedza, że nie ma sensu kupować samego kursu woocommerce. Na początku koniecznie przerób kurs tworzenia własnych motywów w WP i dopiero woocommerce :)
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

Do Joomla jest wiele darmowych rozszerzeń typu sklep, np. HikaShop . Łatwo sobie skonfigurować sklepik, a poza tym masz gotowy CMS dzięki któremu może nim zarządzać nawet laik (no może nie do końca laik). To tylko moje zdanie, ale jak chcesz sam stworzyć sklep od podstaw to jak najbardziej się to ceni i życzę powodzenia smiley

komentarz 2 czerwca 2015 przez Pegaz Nowicjusz (150 p.)
Tzn. chciałem raczej kupić domenę i postawić go na np. Oprogramowaniu Shoplo, ale szablon wykonać samemu od podstaw i popodpinać funkcje zoprpgramowania sklepu, nie chcę bawić się w php. Szablony demo dostępne tam są, umówmy się, nudne. Dzieki za wsparcie.
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez niezalogowany
Witam

Jeśli chcesz od podstaw zacząć to:

1. najpierw projekt graficzny np w programie Photoshop lub Gimp

2. potem kodowanie HTML CSS

3. Okryptowywanie PHP lub i CMS np WordPress, Joomla

To tak z grubsza jak zacząć jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz do mnie na PRIV dam Ci moje GG lub FB pogadamy i zobaczymy czy będę  w sanie pomoc.
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Z tego co piszesz tu jak i w komentarzach wnioskuję, że wiedzy zbyt dużej nie masz. Przykro mi ale własnego szablonu nie znając html + css a do tego php napisać w stanie nie jesteś. Jedynym rozwiązaniem jest wykorzystanie darmowych szablonów no i ich ewentualne przerobienie (do tego też przyda się chociaż drobna wiedza, niestety bez niej to tak jak by informatyk nigdy nie dotykający silnika samochodu podszedł do swojego passata i stwierdził, że przerobi silnik na taki jak mają w f1). Na początku naucz się dobrze html'a, potem poczytaj troszkę o systemach CMS i działaj! :)
komentarz 3 czerwca 2015 przez Pegaz Nowicjusz (150 p.)
Widzisz i o to chodzi, o rady od czego zacząć, nigdzie nie napisałem że jestem mistrzem, biorę się za html+css i będę się uczył cms, mam jeszcze sporo czasu do zamierzonego "otwarcia" dam radę, znacie jakieś dobre książki o tym?
komentarz 3 czerwca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Jasne rozumiem to :) Co do książek, nigdy z nich nie korzystałem ucząc się pisać kod. Największego doświadczenia co do html'a z css nabrałem przeglądając jak i modyfikując inne strony, nawet nie wiem kiedy nauczyłem się tego wszystkiego. Oczywiście czasem i przeczytałem jakieś poradniki, sposoby obejścia problemów bo tego nie dała mi wiedza z samego przyglądania się linijkom. Pierwsze strony były tragiczne ale teraz po dodatkowej nauce co do poprawności kodu itp. myślę, że taki system nauki dał mi bardzo wiele. Co do CMS'ów jeżeli masz już zamiar wydać pieniądze na książki, lepiej zainwestować w kurs on-line i tutaj mogę polecić Tobie kuvi.pl - sam posiadam kurs wordpressa, zapłaciłem za niego 150 złotych jak dobrze pamiętam, a po 2 tygodniach zarobiłem 2 razy tyle.
0 głosów
odpowiedź 8 października 2015 przez jkaminski Początkujący (420 p.)
Jak już będziesz zastanawiał nad dopasowaniem szablonu, to możesz skorzystać się z darmowych szablonów od TemplateMonster (praktycznie nie czym się różnią od płatnych analogów) http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez jurgo23 Nowicjusz (140 p.)

Gdybyś jednak potrzebował pomocy profesionalistów to zobacz stronę https://studiosoftware.pl/uslugi-informatyczne-i-programistyczne studiosoftware :)

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

ale z interfejsami w programach radzę sobie w ang

Nie dziwię się - są przecież robione tak, aby nie było z nimi problemu. Moim zdaniem raczej to już mocno utarty schemat układania menu w programach więc niezależnie od języka wszędzie wszystko się robi bardzo podobnie.

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 420 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w PHP przez Mikruus Początkujący (410 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 625 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2015 w Nasze projekty przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...