• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sklep internetowy - od czego zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
418 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w PHP przez Mikruus Początkujący (410 p.)
Hej wszystkim ;)

Po nauce HTML, CSS, JavaScript(jQuery) chciałbym zacząć uczyć się języków tzw ''backendowych" myślę że PHP będzie dla mnie dobrym wyborem(już się trochę z nim zapozanłęm). Jako że najskuteczniej uczę się podczas tworzenia projektów wpadłem na pomysł napisania sklepu internetowego. Chcę się was zapytać na jakie elementy mam zwrócić uwagę podczas realizacji tego projektu o czym warto poczytać i może czy ja jako osoba początkująca powinna się brać za frameworki jeśli tak to za jakie.

Dziękuję za każdą odpowiedź!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Jako początkujący(rozumiem, że totalnie zielony) wziąłeś zbyt duży projekt. Pomyśl tylko o rozplanowaniu tego:

  • system rejestracji oraz logowania użytkowników,
  • panel administratora,
  • system zamówień,
  • płatności,
  • zarządzanie produktami(kategorie, cena, opis, komentarze),
  • system filtrowania produktów,
  • i jeszcze kilka rzeczy.

To bardzo ambitne zadanie - ale pomyśl, czy rzeczywiście warto zacząć od takiego giganta. Polecam kanał mmtuts na youtube, typek tłumaczy w bardzo fajny sposób PHPa(nie znam się, jak wygląda aktualność tych poradników, ale sposób w jaki pokazuje pracę z tym językiem jest tak fajny, że to jedyne treści związane z PHP, jakie obserwuję :v).

Jeżeli nadal uparcie idziesz w sklep, może warto podzielić go na części? Zrób system logowania, później pobaw się panelem użytkownika i administratora, później dopiero produktami i w taki sposób otrzymasz coś na rodzaj sklepu. Osobiście jednak odradzam i uważam, że warto byłoby robić pomniejsze projekty.

komentarz 16 lutego 2017 przez Mikruus Początkujący (410 p.)
Właśnie chciałem dostać plan takiego projektu i podzielić go na części którymi będę mógł zająć się każdą z osobna.

Dzięki

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w PHP przez mav Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 332 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w PHP przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 531 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...