• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sklep Internetowy - co i jak ?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
615 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2015 w Nasze projekty przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Cześć!

 

Ostatnio mój tato ma chrapkę na założenie swojego sklepu internetowego. Od strony technicznej wiem jak to ogarnąć, ale nie do końca wiem jak rozliczać się z US. Tata jest na KRUSie ( dział specjalnej produkcji rolnej ) z pozwoleniem na sprzedaż bezpośrednią. Pytanie zasadnicze: jak się rozliczać?

Ktoś prowadził/prowadzi sklep internetowy i ma doświadczenie rozliczania się z US? Z czym to się w ogóle je?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
Jesli jest na KRUSIE to może być też płatnikiem VAT co ostatnio wród 'rolników' jest popularne. Wówczas to bardzo proste za każda sprzedaż wystawiasz klientowi rachunek/fakturę i na tej podstawie prowadzac np księgę przychodów rozchodów rozliczasz się z podatków. Ogólnie jesli sprzedaz będzie dość duża najlepiej złapać jakiegoś księgowego bo z doświadczenia wiem ze jest duzo papierologi.
komentarz 22 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Właśnie nie byłem pewien czy będąc na KRUSie, można zostać również płatnikiem VAT. Dzięki wielkie za informację!
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zadajesz pytyanie gospodarczo finansowe na forum programistycznym gdzie średnia wieku użytkowników nie przekracza 16 lat?
komentarz 22 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
A nóż któryś ze starszych userów ma w tym doświadczenie ;) Nikt nie zabrania pisać, umieściłem w miarę dobrym dziale. Warto próbować!
komentarz 22 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Niby racja, ale zdecydowanie szybciej uzyszkasz prawidłową odpowiedź  na forum gospodarczym gdzie ludzie zajmują się tylko gospodarką a w tym rozliczeniami.
komentarz 22 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Nie no, spokojnie:)
komentarz 22 lipca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale od takich pytań z innej beczki jest właśnie offtop :) Tylko, że nie ma co zbytnio oczekiwać na całą masę wyczerpujących odpowiedzi, ale na forum jest blisko 3k użytkowników, a nuż któryś będzie w temacie :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 533 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 406 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2018 w Nasze projekty przez Pico Obywatel (1,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...