• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Css i Js nauka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
199 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w HTML i CSS przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Witam. Sądzicie że lepiej nauczyć się na bardzo wysokim poziomie css'a i dopiero po tym zacząć naukę js'a czy to łączyć?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 maja 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Myślę, że spokojnie można się uczyć tego niezależnie. Pamiętaj, że JS to jest pełnoprawny język programowania i warto się o nim nieco dowiedzieć, nawet w oderwaniu od przeglądarki.
+1 głos
odpowiedź 25 maja 2017 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
edycja 25 maja 2017 przez Konfeusz
Ja bym łączył HTML5, CSS3 i JS i traktował to jako jedną całość złożoną z trzech odrębnych klocków. Przynajmniej ja tak się uczyłem. Ucząc się rób mini projekty z wykorzystaniem wszystkich trzech technologii, ale nie rób tego wszystkiego w tej samej chwili.

Osobiście najpierw robiłem formatkę w HTML, potem bawiłem się ze skryptami JS, a jak to już mi działało, na deser dla relaksu próbowałem to wszystko upiększać i układać w CSS. Wydaje mi się, że tak szybciej ogarniesz całość no ale to już raczej tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji.

Również trzeba pamiętać, że ja się tak uczyłem 20-cia lat temu, kiedy jeszcze do końca nie było podziału na front i back, a całą wiedzę człowiek czerpał podglądając strony w sieci.

Jak napisała Kornelia, JS to język programowania i o tym na pewno trzeba pamiętać. Jednak zanim na JS zacznie się robić aplikacje poza przeglądarkowe, na początku warto ogarnąć podstawy pod www.

Powodzenia i napisz jakie są Twoje spostrzeżenia jak już zaczniesz.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez matoung Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w HTML i CSS przez ammixabcd123 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 716 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Steady Obywatel (1,140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...