• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia Automatyka i robotyka czy informatyka?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,120 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Maciek1666 Nowicjusz (220 p.)
edycja 31 maja 2017 przez Maciek1666
Cześć, interesują mnie oba te kierunki i nie wiem na który pójść- automatyka i robotyka czy informatyka?

jak z matmą i fizyką na tych kierunkach? szczególnie interesuje mnie politechnika łodzka.

jak wygląda sytuacja pracy po tych kierunkach w Polsce?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 maja 2017 przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
Automatyka łączy w sobie wiele kierunków, znajdziesz tu plc, mikrokontrolery, PODSTAWY programowania, sporo z tematu elektroniki, sterowanie maszynami no i oczywiście automatyzacje procesów produkcyjnych.

Generalnie ten kierunek przygotowuje do pracy w przemyśle, produkcji, wszędzie tam gdzie większość pracy wykonują maszyny :)

Myślę, że Informatyka jest znacznie bardziej ukierunkowana, i jeżeli chcesz w przyszłości "kodzić" to właśnie ten kierunek będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjny.

Pozdrawiam,

Student AiR'u
komentarz 15 maja 2017 przez Maciek1666 Nowicjusz (220 p.)
a gdzie studiujesz? zastanawiam się jeszcze czy na AiR jest duzo matematyki i fizyki?

bo moja sytuacja jest bardzo nietypowa, otóz poswięcilem parę lat zeby dostac się na medycynę, ale to jednak nie dla mnie, i myslę czy dalbym radę nadrobic matematykę i fizykę na tyle zeby dac radę na AiR.
komentarz 15 maja 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Jak to mawiają "lepiej ujem trzeć po żwirze niż studiować na airze" xd

Co do informatyki wszystko zależy od uczelni/wydziału bo może się okazać że będziesz miał na pierwszym roku fizykę, algebrę, analizę i logikę i na tym skończyć swoje matematyczno-fizyczne przygody i później wszystko mieć ukierunkowane na kodowanie już, a możesz w kolejnych latach przechodzić przez kolejne stopnie fizyki i algebry :D Więc to zależy od tego jaka to informatyka (wydział i uczelnia)
komentarz 15 maja 2017 przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
Spokojnie, "czysta" matematyka i fizyka jest tylko na pierwszym roku. Jak na każdym technicznym kierunku kładą na te dwa przedmioty nacisk (bardziej na matematykę), ale wszystko jest do nadrobienia :) Wiem co mówię, bo sam miałem iść na zupełnie nie związany z inżynierią kierunek :D
+1 głos
odpowiedź 15 maja 2017 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Wydaje mi sie ze w profilu kierunku powinno byc napisane co dany kierunek obejmuje i jakie sa jakie przyszle mozliwosci. Jezeli chodzi o automatyke i robotyke to ostatnio duze powodzenie maja maszyny CNC. Chociaz mozliwe ze ona maja troche wiekszy zwiazek z jakasz mechanika i budowa maszyn. A informatyka rzadzi sie wlasnymi prawami. Chociaz sam jako student informatyki wiem ze na studiach nie przygotuja ciebie do zawodu jezeli sam nie poswiecisz ogromnej ilosci czasu w domu cwiczac.
+1 głos
odpowiedź 31 maja 2017 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
AiR to ciekawy kierunek. I też tam jest programowanie. A fizyki jest więcej na AiRze, nie wiem czy tak samo z matematyką.
+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2017 przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
Nie wiesz jak to jest z AiR ale zauważ ,że np. informatyka,MiBM czy elektrotechnika to są ściśle wyspecjalizowane kierunki. Ludzie na infe przez kilka lat kodują żeby mieć punkt zaczepienia w branży,tak samo na mechanice po kilka lat się tego uczą a AiR chce to wszystko w 1 w ciągu tych 3,5 roku. Nwm jak to się przekłada bezpośrednio na pracę ale uważam ,że trzeba wykonać dużo pracy(możliwie nawet ,że więcej niż na infie) żeby stać się dobrym automatykiem(nie pracować ciągle na utrzymaniu ruchu) bo przecież automatyka ma w sobie programowanie,mechanike,elektrykę,elektronikę itp.   

Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,099 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 3,041 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 836 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...