• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed 2 sprawy dotyczące ulepszenia forum [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
508 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2015 w Sprawy forum przez niezalogowany
zamknięte 2 czerwca 2015

No więc sprawa nr. 1:

Na niektórych forach znajduje się gdzieś tam w górnym rogu licznik użytkowników online. Wydaje mi się, że to fajny bajer, tak wiedzieć ile osób może ci odpowiedzieć na pytanie ;) Wiem, że jest to niepotrzebny gadżet, ale właśnie dlatego się was pytam, zrobić coś takiego, czy nie? Oczywiście, czy Mr. Zet ma coś takiego zrobić ;) Mnie się pomysł podoba ;) Jeśli chodzi o to czy to zaakceptować, czy nie, proszę oddawać głosy w ankiecie.

Nr. 2:

Kto z was NIE zauważył, że jak się dostanie powiadomienie o komentarzu, to nie pisze "komentarz", tylko "kometarz", bez literki 'n'. Myśle, że to TRZEBA poprawić, więc o to proszę Mr. Zet, aby poprawił ten mały błąd :3 Myślę, że nie musicie dyskutować na temat nr. 2, ale dajcie znać, czy tego NIE zauważyliście ;)

Myślę, że to na razie tyle, sprawa nr. 1... Się zobaczy, a sprawa nr. 2 trzeba poprawić ;)

Możliwe odpowiedzi:
Licznik jest dobrym pomysłem (23 głosów, 52%)
Hm, może być, ale mnie to objętne (10 głosów, 23%)
A po co takie coś? Zupełnie nie potrzebne... (11 głosów, 25%)
komentarz zamknięcia: Błąd poprawiony, licznik zrobiony, dziękuje Panie Zelencie :)

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Dziękuję za wątek. Literówki oczywiście zostaną poprawione gdy tylko znajdę wolną chwilę, co do licznika gości online też zobaczę co się da zrobić - na pewno jeśli będzie, to będzie dyskretny :) Pozdrawiam
komentarz 1 czerwca 2015 przez niezalogowany
Dziękuję panu bardzo, szczególnie za poprawienie błędu. Jeśli chodzi o licznik to rzeczywiście, to może skulić się w kulkę i pójść do jakiegoś kąta ;)
1
komentarz 1 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Już jest licznik :)
komentarz 1 czerwca 2015 przez niezalogowany
A no w sumie jest na chacie ;)
+2 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Co do licznika online - ale w gruncie rzeczy po co on tutaj? To miejsce nie jest klasycznym forum, należy to powiedzieć wprost. To raczej polska wersja SO - a na SO takie bajery są serio, ale to naprawdę serio, całkowicie zbędne i jedynie zabierają miejsce. Rozumiem taki bajer na czacie, gdzie jest - ale na reszcie forum? IMO całkowicie zbędne.
komentarz 30 maja 2015 przez niezalogowany
Hm, no to spoko, mogłoby być na chacie, ale właśnie o to mi chodziło, taki pomysł sobie wymyśliłem i dlatego was o to pytam, czy wam się podoba. Dzięki za odpowiedź. Ale trzeba przyznać, że ten błąd w komentarzach musi być do poprawki ;)
komentarz 30 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Tak samo jak opisane przeze mnie błędy w edytorze ;)
komentarz 30 maja 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Na chacie jest po prawej, w tym wysuwanym prostokącie, w każdym razie w wersji mobilnej.
komentarz 30 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

#1 Zbędny bajer.
Wystarczą już te liczniki co są ;-)

+2 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)

Faktycznie, nie zauwazyłem tego ''kometarza'' :)  Ale to zapewne ma związek z tym : 
''Nasz mózg, aby ułatwić sobie pracę, oszczędzać energię i czas, nauczył się wyszukiwać w tekście pewnych całości, obrazów, bez wchodzenia w szczegóły. Szuka ich patrząc na fundamenty słowa( czyli pierwszą i ostatnią literę ) oraz jego wielkość ( czyli liczbę liter ).'' 

To wina mojego mózgu !! :P

komentarz 30 maja 2015 przez niezalogowany
AAAAAAAAA :U Jestem upośledzony :D Ale tak poza tym: już gdzieś widziałem dokładnie ten tekst, no, w końcu użyłeś Ctrl+C i Ctrl+V ;)
komentarz 30 maja 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Ułatwanie było, jest i pozostanie :)
+1 głos
odpowiedź 30 maja 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Proponowałbym jeszcze dodanie automatycznego sprawdzania czy podobne pytanie nie zostało zadane przy jego zadawaniu. Dodałbym jeszcze opcję dla moderatorów pozwalającą na oznaczenie pytania jako duplikat.
komentarz 30 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
A jakbyś to sprawdzanie zaimplementował? Zwykłe wyszukiwanie po statystyce podobnych słów to raczej średni pomysł (nawet po odrzuceniu "się" i jemu podobnych), po tagach zbyt prymitywne, a n-gramy zbyt skomplikowane ;) Pomysł fajny - pytanie jak to wykonać.

Co do oznaczania jako duplikat - jak najbardziej.

Coś czuję, że serio forkniemy ten skrypt i zrobimy z niego coś swojego :D
komentarz 30 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ch** z forkiem, nowe trzeba :v bo ja nie wiem jak to zejdzie z studiowaniem kodu :D Chociaż ten Edytor to plugin jest, a są tu spece od JS to no :)
Ale nieważne czy byśmy zrobili forka czy nowe, czy choćby testy były na wysokim poziomie. Mirek tego nie zatwierdzi. Chociaż nieważne czy przerobimy czy nowy napiszemy, wszystko trzeba będzie oprzeć o to co już istnieje -> baza :3
komentarz 30 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Dlatego lepiej forknąć jak już.

Edytor to jakaś stara wersja ckeditora z tego co widziałem. To ma dość dobrą dokumentację + nieco znam jednego z głównych devów, więc aż tak dużych problemów z tym być nie powinno ;)
komentarz 30 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Racja - czyli edytor to nr 1 jako fix.
Hmm to może ja forkne to jutro o 20 na CodersCommunity? - kto wie, może jakiś ważny fix zrobią :P
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez marcin_w Gaduła (3,190 p.)
edycja 30 maja 2015 przez marcin_w

Faktycznie, dopiero  teraz zauważyłem ten błąd. Ja jednak pragnę zgłosić inny (mini) error. Kiedy wejdziemy w kafelek Profil, to pojawia się zaznaczony kafelek Pasjonaci zamiast Profil. Druga sprawa, to prawy blok gdzie są wyświetlone poszczególne języki programowania. Liczba pytań po JavaScript, jQuery, AJAX nie wyświetla się poprawnie (znajduje sie linijka niżej).

komentarz 30 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
To było już kiedyś zgłoszone, prawdopodobnie nie wiadomo gdzie się wstrzyknąć w kod aby to naprawić ;-)
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Licznik można dodać np. w stopce chyba nie będzie nikomu przeszkadzał, a ciekawscy będą mogli sobie popatrzeć ile osób siedzi na forum.
komentarz 30 maja 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Dlaczego w stopce, przecież będzie trzeba zawsze w dół przesówać?
komentarz 30 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Zazwyczaj się tam umieszcza się przeróżne statystyki w tym ilość gości i użytkowników online.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2022 w Sprawy forum przez Jacek0325 Obywatel (1,070 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2022 w Sprawy forum przez Jacek0325 Obywatel (1,070 p.)
+7 głosów
8 odpowiedzi 727 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...