• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kolejne pomysły do "ulepszenia" forum [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+7 głosów
724 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2015 w Sprawy forum przez niezalogowany
zamknięte 25 grudnia 2015 przez efiku

Witam ;)

Ze względu na to pytanie https://forum.pasja-informatyki.pl/50539/warto-dodac-status-pytania-na-tym-forum wymyśliłem, że można by zrobić status dostępności, czyli czy dany użytkownik jest Online, czy Offline.

A do tego PatrykTal dał mi jeszcze parę pomysłów, między innymi lista na stronie startowej, na której pisze, kto jest online, a kto był parę minut temu (powiedzmy, że ograniczenie będzie do max. 10 minut, czy jakoś tak).

Drugim pomysłem od Patryka jest dorobienie grafik do odznak, co byłoby bardzo fajne biorąc pod uwagę modernizację naszego forum, w tym także różne grafiki. Jak mają wyglądać grafiki? To już Pana działka, Mr. Zelencie ;) Byleby się kojarzyły z rodzajem odznaki.

Trzecim (kreatywny jest ten nasz pasjonat :3) pomysłem jest zrobienie rankingu użytkowników według odznak, a może według ilości czasu bycia online, co się bardziej przyjmie ;) Ranking według punktów już jest, więc nie wiem, czy to wam przypadnie do gustu, ale wspominam o tym ;) Tylko, że to tak samo jak ranking według punktów, nie będzie na stronie głównej.

A teraz podsumowanie:

  • Status użytkownika, czyli czy jest zalogowany, czy nie.
  • Tabelka z użytkownikami online (chociaż zwykle to jest całkiem dużo "pasjonatów" online, więc to się też zobaczy :S) i tymi, co byli online niedawno, do ok. 10 min. wstecz.
  • Grafiki do odznak. Tyle, proste i ładne ;)
  • Ranking według odznak (wiem, że to może się nie przyjąć, bo jak sam Patryk napisał, ciąglę by Comandeer wygrywał :D).

No, to chyba tyle ;) Chciałbym wiedzieć, czy ten pomysł się wam podoba (no, w tamtym pytaniu już dostałem trochę yes, ale chcę się upewnić ;)), dlatego robię mała ankietkę. No, zrobiłem "oddzielnie" 4 ankiety.

Zapraszam do odpowiadania i ankietowania! ;)

Edit: jak widać, najwięcej użytkowników jest za wstawieniem statusu użytkownika i grafik do odznak, tabela jest niezbyt przyjęta, a ranking się nie spodobał. Czyli tak, jak się całkiem spodziewałem ;)

Możliwe odpowiedzi:
Status: TAK (51 głosów, 21%)
Status: NIE (15 głosów, 6%)
Tabela: TAK (33 głosów, 14%)
Tabela: NIE (26 głosów, 11%)
Grafiki: TAK (41 głosów, 17%)
Grafiki: NIE (14 głosów, 6%)
Ranking: TAK (17 głosów, 7%)
Ranking: NIE (42 głosów, 18%)
komentarz zamknięcia: Zamykam. Ciekawe czy serwer i silnik by wytrzymał ;)

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Moja osobista ocena tych pomysłów.

Status użytkownika mógłby być, chociaż nie jest to według mnie jakieś niezbędne. Tabelka z użytkownikami online właściwie też się z tym łączy i tak samo można bez tego żyć ale może czasem by się przydało zobaczyć kto jest żeby ewentualnie napisać czy coś. Nie jest to niezbędne jak mówiłem ale tutaj jestem za.

Grafiki do odznak mogłyby się pojawić ale to jednak sporo pracy i nie wiem czy ktoś się tego podejmie. Jeśli będzie ktoś chętny to spoko, mogą się pojawić.

Ranking według odznak jest w mojej ocenie nie potrzebny bo po co - jak dla mnie te odznaki nie są żadnym wyznacznikiem niczego tak jak i punkty są dla mnie mało istotne. Rozumiem że niektórzy może lubią sobie popatrzeć kto tam ma jakie miejsce ale mi osobiście to do szczęścia nie potrzebne ;)

Ranking według czasu to pomysł kompletnie bezsensowny bo u mnie np. komputer i przeglądarka działa gdy tylko jestem w domu a czasem i jak mnie nie ma - i tak np. bardzo często przez cały dzień mam otwartego Messengera i forum (z automatycznym odświeżaniem co jakąś chwilkę). Nawet czasem jak gdzieś wychodzę czy coś robię to komputer przeważnie i tak chodzi ciągle. A zmierzam do tego że jak ktoś nawet nie jest na forum a zostawi włączony komputer to czas mu się będzie nabijał czyli będzie jakby nie fair co do innych a po drugie w czym ten czas ma pomóc? Jeśli tak samo jak wyżej, żeby tylko zobaczyć kto jest niby lepszy to jak dla mnie szkoda zachodu żeby robić takie coś.

I tak kończąc moją wypowiedź to uważam że dużo lepiej byłoby zrealizować pomysł który rzucił Patrycjerz tutaj https://forum.pasja-informatyki.pl/49878/zadawanie-pytan-dyskusja z moją modyfikacją (jest w odpowiedzi) dotyczącą tego aby były to ładne banery a nie czysty tekst.

To moje tylko osobiste zdanie oczywiście, zobaczymy co powie więcej osób na ten temat ;)
1
komentarz 15 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No, ja się najbardziej przekonałem do statusu użytkownika, co jest według mnie fajnym pomysłem, ale oczywiście, tak jak mówisz, można bez tego żyć. Tak samo jak bez komputera, ale to tylko ulepszenie, unowocześnienie ;)

Grafiki? Sporo pracy? Hm, chyba nie będzie aż tak źle, tymbardziej, że Pan Zelent chyba używa webfonta. Ale nie wiem ;)

Rankingi to tylko żeby tylko was o takim pomyśle powiadomić, czy się spodoba to się zobaczy, a jak sam napisałem, nie jestem do ttego zbyt przekonany i użytkownikom też pewnie niezbyt się spodoba.

Ach tak! To co Patrycjerz napisał to aż TRZEBA zrobić, to jest nieodwołalne i musi być zrobione ;)

No, zobaczy się, czas pokaże ;)

Dzięki za obszerna odpowiedź!
1
komentarz 15 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

[...]tak jak mówisz, można bez tego żyć. Tak samo jak bez komputera

Oj z tym to już ciężko by u mnie było :D

A tak poważnie no to tak ten status, jest to ulepszenie, które by się nawet może przydało ale jak mówiłem nie jest jakieś bardzo niezbędne.

Jeśli ikonki miałyby iść po webfoncie to jeszcze nie jest tak dużo, ale jeżeli okazałoby się, że nie ma pasujących ikonek no to trzeba by coś samemu tworzyć i wtedy byłoby więcej.

Zgadzam, że to co Patrycjerz napisał jest wręcz konieczne ;)

Nie ma sprawy, tak jakoś mnie naszło samo żeby tyle napisać :D

1
komentarz 15 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

pomysł użytkownika "Patrycjerz" też jest fajny, jestem jak najbardziej za. 

 

@up dokładnie zgadzam się :D

komentarz 16 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Informacja o statusie nic nie wnosi bo ktoś może być zalogowany przez cały dzień i być afk.
komentarz 16 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No trudno, to już jego wina ;)
+2 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Pomysłów mam wiele, bardzo dobrze że założyłeś temat, zobaczymy komu co się podoba i Mirosław będzie miał jasny obraz sytuacji przed oczami. Co do pomysłów, są to zmiany jakich ja bym dokonał, po to jest temat żeby swobodnie dyskutować na ten temat. Moimi oczami wygląda to mniej więcej tak: 

  • Zmiana wyglądu odznak, chodzi o przygotowanie 3 różnych obramowań graficznych,
  • Ostateczne dostosowanie ikon do klawiszy i poprawienie górnego menu. Zakładka "książki" po co to komu? Zapewne większość osób jakie tutaj trafiły to przez stronę Pana Mirosława, na której już owe książki są,
  • Dobudowanie kolejnych kategorii pytać, tym razem mam na myśli coś w stylu tutoriali, każdy miałby możliwość napisania tematu, który nie był by pytaniem a pewnego rodzaju lekcją. O tym już rozmawiałem z Mirosławem (co będzie to się okaże),
  • Status użytkowników, bardzo było by to przydatne bo nie zawsze ktoś siedzi na "Chatcie" a chciało by się do kogoś napisać, 
  • Ranking według odznak też taki bajer wymyśliłem, oczywiście nie jest to priorytet rozbudowy forum, ale zawsze coś, 

Takie moje skromne zdanie, zapraszam do dyskusji :)  

komentarz 15 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

To znów moja osobista ocena:

Ad 1. Wygląd odznak nie jest zły, można zawsze coś zmienić na ładniejsze ale jakoś nie wydaje mi się to tak bardzo istotne.

Ad 2. Sądzę, że większość osób trafia tu przez YouTube gdzie listy książek nie ma i często pojawiają się pytania typu "jaka książka do C++". Może to że takie coś jest przypięte w menu chociaż trochę to ograniczy. Inną sprawą jest to, czy nie lepiej abyśmy my użytkownicy też mogli polecić gdzieś tam jakieś inne książki bo może takie coś by się przydało aby nie były to tylko zamknięty krąg jak jest teraz.

Ad 3. Teoretycznie jest dział Nasze projekty gdzie można robić takie coś no chyba że jak piszesz nie byłoby to w formie pytań a jakiejś zupełnie innej.

Ad 4. Co do statusu już mówiłem wyżej, jak dla mnie nie konieczne ale mogłoby się pojawić.

Ad 5. Wszelakie rankingi według mnie raczej nie potrzebne bo jak dla mnie te wszystkie punkty czy odznaki mało znaczą ;)

Tyle mojego zdania ;) I znów podsumuję, że w pierwszej kolejności wprowadził bym to o czym pisał Patrycjerz tutaj.

komentarz 15 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Ja się jak najbardziej zgadzam z nową kategorią pytań, a raczej tutoriali, fajne by to było ;)

A jeśli chodzi o zakładkę książki, to rzeczywiście, jest to na stronie Pana Mirosława, ale mogłoby zostać póki co, bo jak na razie miejsce jest. W końcu nikomu nie przeszkadza, a nawet wręcz przeciwnie, od przybytku głowa nie boli ;)
+2 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
edycja 15 sierpnia 2015 przez mrcnsct
Jestem za statusem, może się przydać. Czasami nie wiem czy dany użytkownik jest online i nie wiem czy czekać, bo może zaraz odpowie, czy nie bo jest offline. Możnaby też dodać informację, kiedy ostatnio dana osoba była zalogowana (tj. dzień i godzina).
1
komentarz 15 sierpnia 2015 przez niezalogowany
O! Z tą informacją to jest dobre. Znaczy się, na stronie głównej byłby pasek z paroma osobami, które były online max. 10 min. temu, a na profilu każdej osoby byłoby kiedy była ostatnio online ;)
+2 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez Lafoniz Gaduła (4,370 p.)
Nie czytałem na temat wszystkich pomysłów, ale jedna rzecz jest do zbawienia koniecznie niezbędna - podkreślanie błędów w czasie pisania tekstu.
komentarz 16 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No, to o tym też już dawno było na forum, tylko że takie rozwiązanie zastosowano tylko w pisaniu Prywatnych Wiadomości :|
komentarz 16 sierpnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Trzeba zmienić po prostu Edytor ;P

Na PW nie ma tego edytora, to podkreśla błędy ;)
@Lafoniz jak coś to masz tu tymczasowego fix'a ;) https://forum.pasja-informatyki.pl/23512/problemy-z-edytorem-postow?show=24003#a24003
Tylko trza ręcznie pisać br'ki
+2 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez Nervouss Użytkownik (700 p.)
Ja proponuje jeszcze jedno. Dźwięk chatu gdy ktoś napisze. Myślę że wielu ludziom, jak robią kilka rzeczy naraz i nie za bardzo patrzą czy ktoś im odpowiedział na pytanie, by się to przydało. Fajna by była też funkcja że po odkliknięciu jakiegoś guziczka dźwięk byłby wyciszony.
1
komentarz 18 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No, ja na chacie nie bywam, ale dobry pomysł, jak mam Steama albo Skypa zalogowanego, to też robię różne rzeczy i czekam na dźwięk, a nie sprawdzam ciągle, dobre ;)
+1 głos
odpowiedź 19 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł.
komentarz 20 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
haha dokładnie, tam są 3-4 osoby w koło te same :D
komentarz 20 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Dokładnie, też to zauważyłem, bo sobie raz chat zobaczyłem i wyszedłem. Patrzę innego dnia i znowu te same osoby O_o No, ale ja właśnie nie używam ;)
1
komentarz 20 sierpnia 2015 przez niezalogowany
@efik - teraz wszedłem w linka: proste i fajne ;) Tylko, że po nicku pokolorowanym nie ma spacji, więc się tak troszkę skleja z treścią O_o Ale fajne ;)
komentarz 20 sierpnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Styl na poczatku nie jest istotny. juz mozemy przegladac forum i miec okno chatu aktywne. To kwestia czasu az beda dzwieki. To jak nie uzywasz to po co proponujesz powiadomienia z chatu lol.. To co tutaj jest raczej nie wejdzie. ;)
komentarz 20 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Znaczy się, to nie ja zaproponowałem, pomysł wymyślił Nervouss ;)
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Grafiki do odznak nie bardzo mnie obchodzą, ale jeśli już, to zwalanie robienia ich na głowę i tak już mocno zajętego Mirka jest nie do końca w porządku. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy my je zrobili.
komentarz 16 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Znaczy się, chodziło mi o to, że Pan Mirosław będzie wiedział najlepiej jak je zrobić, w jego stylu, ale i tak pewnie używa fontello, więc to tak jakby mało pracy...
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No może coś pokombinuję :) może coś wyjdzie :)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Można by też zobić to menu na górze z funkcją sticky w jqery.
komentarz 20 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Nie ma co kombinować :)
komentarz 20 sierpnia 2015 przez niezalogowany
@Borys Strzeboński - też tak kiedyś myślałem, bo to całkiem fajny pomysł, ale chyba było kiedyś na forum pytanie o takie coś, czy by tego nie zrobić (albo na innym forum, już nie pamiętam), ale to się bardziej przydaje na blogi (na blogu Mirosława Zelenta jest takie coś ;)) albo portfolia, to wtedy jest fajny bajer ;)

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w Sprawy forum przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
+5 głosów
5 odpowiedzi 433 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2015 w Sprawy forum przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
+2 głosów
6 odpowiedzi 508 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...