• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena portfolio

Object Storage Arubacloud
+1 głos
568 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2015 w Nasze projekty przez Zomfire Użytkownik (600 p.)

Prosił bym o ocenę swojego portfolio, jeśli chodzi o CSS i HTML to uczę się z tutoriali pana Mirosława. Więc styl może być zbliżony do tego co tam zaprezentował. Muszę nadmienić, że mimo 4 lat w technikum informatycznym to jestem bardziej nowicjuszem niż zawodowcem w pisaniu stron ;)

Link: http://webfinity.esy.es/strona-glowna

9 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez niezalogowany

Pomieszany layout dwóch projektów z tutka ;) Mimo wszystko, coś tam od siebie włożyłeś. Osobiście nie przepadam za ciemnymi kolorami na stronach (ale jestem tylko programistą więc nie sugeruj się moimi uwagami na temat WYGLĄDU strony). Dodam jeszcze, że w sekcji "O mnie" wdarł Ci się bubel "stawiam zawsze stawiam informatykę.".

Ogółem to brakuje trochę życia na tej stronie, trochę martwo i blado.

BTW. Po prawej stronie ekranu nie znajduje się żaden formularz kontaktowy :( 

komentarz 29 maja 2015 przez Zomfire Użytkownik (600 p.)
Okej poprawiłem bubla :) Z kolorystyką też coś pokombinuję. Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Mi osobiście, bardzo się podoba. Ciekawy efekt podczas ładowania podstron ;) jedyne co bym zmienił do dodanie jakiejś galerii w stylu lightbox do realizacji i wydaje mi się, że kolorystyka kafelków nie ejst idealna (brakuje mi gdzieś jakiegoś pomarańczowego), ale To tylko moja subiektywna ocena. Ogólnie portfolio oceniam bardzo pozytywnie ;)

Pozdrawiam!
komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
Mi się nic nie wyświetla :(
komentarz 29 maja 2015 przez Zomfire Użytkownik (600 p.)
Tak, zastanawiałem się nad tym lightboxem tylko nie chciałem dawać nie swojego kodu. Wystarczy, że podpatrzyłem layout w tutku :)
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

W zrealizowanych projektach aż się prosi, żeby obrazki się otwierały w lightboxie

Formularz kontaktu od strony technicznej po prostu leży. Tabelki? http://web.archive.org/web/20130902063810/http://osiolki.net/tabelki/ Do tego brak label

<input type='text' REQUIRED name='mail' placeholder='E-mail' title='Adres mailowy powinien wygladać tak: example@mail.com' pattern='[a-z0-9._%+-]+@[a-z0-9.-]+\.[a-z]{2,3}$' size='25' />

Ale wiesz, że jest input[type=email]? ;) Poza tym Twoje wyrażenie regularne jest niepoprawne, np. nie przepuści maila ęą@kraków.travel - a jest on poprawny.

<a class="tilelink" href="https://www.youtube.com/channel/UCI_Sqz0Q-UUyA9LtCGPm4Wg" target="_blank"><i class="icon-youtube-play"></i></a>

Polecam zapoznać się z pojęciami image-replacement i .visuallyhidden

komentarz 29 maja 2015 przez Zomfire Użytkownik (600 p.)
Dziękuje :) Czyli tak jak się spodziwałem formularz do naprawy ;d A odnośnie samego PHP. Chciałbym by wiadomości przychodziły na mój mail, it's possible?
komentarz 29 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

Nom, choćby wbudowana funkcja mail albo skryptu typu PHPMailer

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez niezalogowany
Witaj

Mi się kolorystyka nie podoba, trochę za szaro, buro i ponuro. Dodaj do strony trochę życia i do galerii jakieśc colorboxa czy coś w tym stylu.
komentarz 29 maja 2015 przez Zomfire Użytkownik (600 p.)
W sensie ciemne tło zmienić na jasne?
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Dosyć ciekawe portfolio. Mi się osobiście podoba.
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Jak dla mnie kolory na plus, możesz poprawić formularz kontaktowy - dodać jakieś odstępy i trochę ładniej go ostylować dodatkowo dać możliwość rozszerzania textarea. Strona widać, że prosta ale nie jest zła. ;)
0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2015 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)
Wybacz za odkop ale zauważyłem, że link do fejsa nie działa. Zapomniałeś dodaćcałego linku tzn. "numerki" po /webfinitycreative/...
0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No wyszło nawet nieźle :) zrób odstępy w formularzu i będzie cacy :3
0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Adii Użytkownik (960 p.)
Szczerze mi się podoba, wygląda zdecydowanie lepiej od mojej pierwszej strony, którą tworzyłem w gimnazjum na lekcjach. Ładny layout, kod jak na moje umiejętności też jest ok. Choć dziwi mnie kilka komentarzy w kodzie CSS'a

Oby tak dalej.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 718 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2015 w Nasze projekty przez Gorczevsky Użytkownik (660 p.)
–1 głos
10 odpowiedzi 815 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
+2 głosów
9 odpowiedzi 569 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2015 w Nasze projekty przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...