• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ocena szablonu 01

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
803 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
zamknięte 3 października 2015
Witam społeczność programistów.

Dziś mam do Was następującą prośbę, a mianowicie proszę Was o ocenę szablonu pod radio interneyow.
Udostępniam go za darmo, na tak zwanej darmowej licencji z tym, że zarzekam sobie nieusuwać stopki. Jest to w zasadzie moja pierwsza strona.

Użyte technologie:
HTML 5
CSS 3
JS
PHP
Jest czat AJAXCzat, formularz kontaktowy,
Demo szablonu http://radiobpm.fm/

Proszę o ocenę i sugestie..

Mam pytanie nadaje się do portfolio czy nie?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

10 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
wybrane 28 maja 2015
 
Najlepsza

Przed Tobą bardzo długa droga co do grafiki - to nie prezentuje się estetycznie, panuje dość duży nieład dla samego wzroku. Czcionki masakrycznie wielkie, co do zaokrągleń spróbuj robić border max 2px, czcionka w większości nie powinna przkeraczać 18px. Kolorystyka jest trochę nie czytelna, no co do kodu szybko przejrzałem i zastrzeżeń nie mam, no ale ćwicz bo to jest podstawa. Jak będę miał więcej czasu podeślę Ci kilka stron co do samego projektowania. Działaj dalej, widziałem już mase osób które po roku osiągnęły tak wielki progress, którego sam nie osiągnąłem przez 6 lat - może zbyt mało się przykładałem? Po czasie będziesz widział o co mi dokładnie chodzi, działaj dalej bo to jest najważniejsze! ;)

komentarz 28 maja 2015 przez niezalogowany
dziękuję Ci bardzo bardzo mi pomogłeś :)
komentarz 28 maja 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Zbyt wiele to Ci nie powiedziałem, ale ciesze się, że mogłem naprowadzić Cię na jakąś ścieżkę :) Jak już wspomniałem, niedługo podeślę Ci kilka stronek co do grafiki.
komentarz 28 maja 2015 przez niezalogowany
Okay będę wdzięczna
komentarz 30 maja 2015 przez niezalogowany
Hej, pamiętasz o tych stronkach ? :)
komentarz 30 maja 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Jasne, daj mi czas do jutra, terminy mnie mocno gonią.
komentarz 30 maja 2015 przez niezalogowany
Ok nie ma problemu :)
1
komentarz 30 maja 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Dobra mam chwilę, bo pliki się zgrywają z serwera ;)

Pierwsze co przychodzi mi do głowy https://www.youtube.com/watch?v=f_ppxRNKL_o - 1 z 2 części kursów Pana Adriana, warto obejrzeć oby dwa, wyjaśnia on tutaj takie pojęcia jak, chociażby grid 960, to skąd pozyskiwać inspiracje i tak dalej, przechodząc przez ten kurs grafika skoczy o kilka poziomów wyżej.

Dalej co bym Ci polecił to przerobienie sobie tego http://www.google.com/design/spec/material-design/introduction.html#introduction-goals, warto chociaż przejrzeć.

Podglądaj to, jak to jest na innych stronach, śledź themefortrest.net, oglądaj prace i łącz wszystko w spójną całość i kształt strony.

Czcionki nie powinny przekraczać 18px, oczywiście są wyjątki typu ważne nagłówki etc.

Co do kolorystyki - http://www.materialpalette.com/ kolory muszą być dobrze połączone, inaczej często staje się wszystko nie czytelne. Nie stosujemy takich kolorów jak #000000, czy black zawsze staramy się robić kolor już prawie czarny, ale nie do końca. Tak również i powinno być przy białym kolorze prawie biały, ale jednak szary. Oczywiście są wyjątki, ponieważ wszędzie to nie będzie pasować.

Stocki - http://foter.com

Ikony - http://iconfinder.com ważne, by czasem umieścić jakąś ikonkę, poprawia to znacznie wygląd strony.

Tło strony - http://subtlepatterns.com/.

Poradniki, poradniki, poradniki - oglądaj, ucz się i działaj, nikt nie rodzi się z 100% fachem w ręku :)
komentarz 31 maja 2015 przez niezalogowany
Dzięki wielkie już się zapoznaje :)
+3 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
  • Wchodzę - 3 rzeczy się ruszają. Pozdrowienia na górze - w pełni rozumiem, bo to ogólnie przyjęta konwencja. Ale czy na pewno tak samo muszą się przesuwać te napisy "serwer offline"?
  • Czemu te pozdrowienia mają taki dziwny kursor, jak się najedzie? Sugeruje, że coś można przesunąć - ale nic nie działa
  • Przyciski wokół statusu serwera niepotrzebnie "skaczą" po najechaniu. No i spróbuj najechać je z boku i kliknąć ;) Wypadałoby linkom nadać odpowiednie rozmiary
  • Nie używałbym do nagłówków z boku tych samych grafik, co do przycisków. To jednak myli
  • Stat4u - czemu nie GA?
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
Witam
Jeśli chodzi o skrypty pozdrowień online ramówki i zwykłych pozdrowień to już są gotowe skrypty z takiego panelu radiowego z którego radia korzystają.
 Nie mam na mnie wpływu niestety.

Jeśli chodzi o serwer przesuwa się ono dlatego, że jak jest audycja to wyświetla nazwe audycji i prezentera, która mogłaby się nie zmieścić jeśli by to było statyczne.

co do buttonów z kanałami to miał być taki efekt hower :)

winyle w nagłówka są inne niż w social mediach
Co do statystyk ztrony nie wiem,
 

Dziękuję za opinie :)
komentarz 22 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Nie chodzi mi o winyle, ale tło pod sam napis "Znajdź nas". Wygląda identycznie jak przyciski znajdujące się ciut wyżej.
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
faktycznie, to źle? chodziło mi o to aby strona była spójna.
komentarz 22 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Powiem tak: odruchowo kliknąłem ;)
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
A ogólnie coś poprawić czy nie? jest dobrze czy nie? nadaje się czy nie do portfolio?
komentarz 22 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
No ja bym poprawił te przyciski.

Co do portfolio - trudno mi powiedzieć.
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
OK dzięki za pomoc :)
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Bardzo fajny layout
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
Dziękuję bardzo :)
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez niezalogowany
Jak dla mnie to ta strona trochę haotyczna jest!
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
Witam możesz napisać dlaczego?
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
styl strony to nie mój gust - może jakby nie było takiego odstępu między poszczególnymi "blokami" to by wyglądało dla mnie lepiej - chyba że takim stylem się charakteryzują strony radia internetowego.

Co bym zmienił:

1. cała strona ma zaokrąglone rogi i taki sam efekty bym widział na pasku pozdrowień po lewej stronie.

2. w menu bardzo ciężko jest wybrać trzecią pozycję jak się rozwija.

3. to co jest na środku strony głównej:

3a) chyba lepiej jakby łapka pojawiała się na całej powierzchni widocznego przycisku - tych górnych.

3b) boczne przyciski trochę denerwują jak uciekają, i też łapka mogłaby być na całej powierzchni, i może warto zastosować jeden wygląd przycisków. Włączenie radia może zrealizować przez jakąś ikonę, może umieszczoną na lewej płycie.

3c) przesuwający napis Audycja i Gra dlaczego nie dochodzi do końca tylko znika ? to dziwnie wygląda.

3d) cały ten panel co jakiś czas się chyba odświeża bo znika i się pojawia i to denerwuje.

3e) po bokach niezagospodarowana przestrzeń.

4. blok znajdź nasz dałbym wyżej prawie pod menu, ponieważ na laptopach nie widać całego.
komentarz 23 maja 2015 przez niezalogowany
dziękuję za odpowiedz
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Layout jak było wspomniane trochę chaotyczny. Domyślam się, że chciałeś uzyskać coś w stylu dyskotekowego klimatu. Spróbuj kombinować z kolorami ciemny szary + pomarańczowy/ jasny zialony. Nie będzie tak walić po o czach. Panel z radiem/player jest źle umieszczony. Daj go na lewo ;). Poza tym ciekawie. Oczywiste jest, że umieszczać w portofolio. Gusta są różne wink umieszczaj następnym razem pytanie w dobrym dziale

komentarz 23 maja 2015 przez niezalogowany
Dziękuję za odpowiedz
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez niezalogowany
edycja 27 maja 2015
Szczerze nigdy w życiu nie stworzyłem podobnego layoutu więc szacun :)

Trochę nie podoba mi się design ja bym go bardziej ustatycznił, zmienił kolory na mniej ciężkie i  cały layout zrobiłbym bardziej transparentny i wogóle cały design zrobiłbym nieco lżejszy i taki bardziej przejrzysty, ja bym to opart na jakimś bootstrapie i uprządkował to w kolumnach i zrobił podstrony.
komentarz 28 maja 2015 przez niezalogowany
Dziękuję za odpowiedz
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez Whinsy Użytkownik (620 p.)
Jak dla mnie jest dobrze oprócz tej tony wolnego miejsca pod pozdrowieniami(choć to pewnie jakiś błąd). Ewentualnie mógłbyś poprawić cienie liter na przyciskach, ponieważ trochę zbyt wyjeżdżają poza obrys litery i napis staje się dość rozlazły.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
To może dorzucę coś od siebie:
- szybko męczą się oczy przy doborze kolorów czcionki - biały-fioletowy, dałbym mniej kontrastowe,
- cień przy aktualności i audycje za bardzo oddalony, przez co staje się mniej czytelny, przy facebook, google i youtube cień wygląda lepiej,
- masz ten sam błąd "w krótcę" w miejscach: redakcja, banery i koszulki,
- na chromie gdy włączam radio i ramówkę wyskakuje pop-up, ale nie mieści się w całym okienku, pojawia się pasek przewijania, dopasowałbym okna do zawartości.
komentarz 28 maja 2015 przez niezalogowany
Dziękuję za odpowiedz
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez martad1388 Nowicjusz (220 p.)

Cześć :) Strona nawet fajna :) Ale radzę sprawdzić pisownię jak wejdziesz w więcej -> banery:

Strona w budowie.

Zapraszamy w krótcę :)

pozdrawiam :)

komentarz 28 maja 2015 przez niezalogowany
Dziękuję za odpowiedz

Podobne pytania

+1 głos
9 odpowiedzi 564 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2015 w Nasze projekty przez Zomfire Użytkownik (600 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 717 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2015 w Nasze projekty przez Gorczevsky Użytkownik (660 p.)
+2 głosów
9 odpowiedzi 555 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2015 w Nasze projekty przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...