• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozpoczęcie przygody z IT od testera aplikacji.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
657 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez leito212 Nowicjusz (120 p.)

Chciałbym rozpocząć karierę w IT od takiej właśnie pracy by później powoli przekształcić się w programistę.

Stąd pytanie od czego zacząć? Myślałem o kursach typu:

http://codeskills.pl/project/tester_oprogramowania/

http://lp.testgeeks.co/weekend-mlodszy-tester/

ale brakuje opinii na ich temat a wiadomo 1,5 K piechotą nie chodzi. Może ktoś ma wiedzę na ten temat która mogłaby by mi pomóc i nakierować? Dzięki za odp cool

1
komentarz 15 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=bL3hmVmhSw0 calkiemk fajny wyklad na temat zostania programista po przez testerea
komentarz 22 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Szkoda czasu, lepiej od razu startuj na programistę.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Pamiętaj tylko, że dobry tester też jest na miarę złota. Np. przy testowaniu gier komputerowych, naprawdę trzeba być magikiem. Wtedy niekoniecznie już chcą cię puścić do zostania programistą. Chociaż to pewnie zależy od wielu czynników
komentarz 15 kwietnia 2017 przez leito212 Nowicjusz (120 p.)

Tym się nie martwię ;) Po prostu nie mam wiedzy żeby porównać te dwa kursy angry

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2017 przez niezalogowany
Wg mnie tester i programista to jednak dwie różne ścieżki i albo wolisz testować albo programować :) Jeśli programować, to nie ma sensu tracić czasu na testowanie.
1
komentarz 22 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)

nie dokonca jest kilka rodzaji testerow

  • jest tester klikacz - taki co siedzi przy aplikacji i wyklikuje różne scenariusze, a coś idzie nie tak to zgłasza bugi.
  • jest test developer, który jest bardziej programistą, bo pisze skrypty, które automatycznie robią testy
  • jest tester - end user, który po prostu używa wczesną wersję aplikacji.
komentarz 22 czerwca 2017 przez leito212 Nowicjusz (120 p.)

Dokładnie !!!

Tydzień temu wziąłem udział w szkoleniu ISTQB FL. W Poniedziałek zdałem egzamin. Teraz czekam na rozpoczęcie praktyk zdalnych także już rozjaśniła mi się cała ścieżka. 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi yes

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 279 wizyt
+3 głosów
9 odpowiedzi 2,109 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w Mikrokontrolery przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 2,163 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Decol Użytkownik (560 p.)

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...