• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 Problem z Instalacją

Object Storage Arubacloud
0 głosów
9,761 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)

Witam wszystkich,

Moze dla wyjaśnienia całego problemu zaczne od początku. Przez długi okres czasu korzystałem z domyślnie zainstalowanego systemu jakim był Windows 7 Home Coś Tam i nie miałem z nim większych problemów. Potem zmieniłem system na Linuxa Ubuntu 14.04 i również wszystko było w porządku. Następnie dostałem info, że można za darmo testować Windowsa 10 i pobrałem go ze strony MSDNAA po czym próbowałem go zainstalować. Ni jak się niedało. Nie mogłem tego zrobić ani z lyty ani z pendrive. Zawsze po wyborze języka i kliknięciu przycisku "Instaluj" wyskakiwało okno z błędem. Prosiło mnie o włożenie CD, DVD, USB lub floopy discu ze sterownikami. Próbowałem pobrać sterowniki ze strony producenta ale po ich wykryciu albo nie dało się ich zainstalować, albo ich nie wykrywało, albo po ich instalacji cały proces nie szedł dalej. Pomyślałem OK może mój komp jest tak słaby, że Windowsa nie uciągnie. Wtedy zainstalowałem na nim Windowsa 8.1 PRO też z MSDNAA i on zainstalował się bez problemu i ładnie śmiga (może nawet lepiej niż windows 7). Dziś znowu naszła mnie chęć zainstalowania Windowsa 10 i cały czas wyskakuje ten sam problem. Próbowałem też zainstalować go ze strony Microsoftu jako większy update przez Windows Update ale nie byłem przy komputerze jak pobierał się update i po przyjściu do domu zobaczyłem w Windows Update, że uaktualnianie zakończyło się niepowodzeniem. Prosiłbym o jak najszybszą pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Poniżej dam treść błędu przy instalacji z płyty, potrzebne linki i zdjęcia (dowód na niepowodzenie | przegląd historii aktualizacji | podgląd (po dwókrotnym kliknięciu LPM) trzech błędów związanych z windows 10).

Błąd przy instalacji z płyty/USB:

A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now. 
Note: If the Windows installation media is in the CD/DVD drive, you can safely remove it for this step.

Specyfikacja:

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52JE/specifications/

Zdjęcia:

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
To tak:

1. http://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/DisplayHelpContactUsPage/

- Płacą im za pomoc.

2. https://www.youtube.com/watch?v=s5YXdgTRkRo

- Może coś źle robisz.

3. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2014/40/windows-10-wymagania.aspx

- Sprawdź dla pewności.

 

Powinno pomóc a wszczególności numer jeden jak i dwa.
komentarz 27 maja 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Wszystko robie OK. Jutro zadzwonie do BOKu i odpisze czy problem rozwiązany czy nie.
komentarz 27 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ok, powodzonka.
komentarz 27 maja 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Niestety dzisiaj nic nie zrobie bo link który podales jest do pomocy od sklepu a nie pomocy technicznej a pomoc techniczna jest do godz. 18:00
komentarz 27 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ale pech. : -\

 

Dzwnoić możnaby było, ale chyba płatne są rozmowy.
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2015 przez Rout Bywalec (2,350 p.)
Napisz mi jeszcze jaki masz BIOS, bo miżliwe że z 10 trzeba pozmieniać w BIOS ustawienia
komentarz 26 maja 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)

 

Podsyłam zdjęcie z rejestru.

komentarz 26 maja 2015 przez Rout Bywalec (2,350 p.)
napisz jaki to BIOS bo nie moge powiekszyć zdjęcia a jak powiekszam stronke to jakość słaba i nic nie moge odczytać :)
komentarz 26 maja 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
wersja biosu K52Je.211
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez Rout Bywalec (2,350 p.)

Informacje ze stronki microsoft może pomoże. A w biosie pobaw się z zgodnościa dla systemów.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-update-error-800b0101#1TC=windows-7

  1. W systemie Windows kliknij przycisk Start, a następnie w polu wyszukiwania wpisz CheckSUR.log.

  2. W wynikach wyszukiwania, w obszarze Pliki kliknij pozycję CheckSUR.log, aby otworzyć plik w programie Notatnik.

  3. W Notatniku naciśnij kombinację klawiszy Ctrl+F, aby otworzyć okno dialogowe Znajdowanie.

  4. W polu Znajdź wpisz 0x800b0101 i kliknij przycisk Znajdź następny.

  5. Jeśli fraza zostanie znaleziona, zapisz nazwę pliku skojarzonego z błędem. Nazwa pliku będzie miała następujące cechy:

    • Będzie długa.

    • Będzie zawierać pełną ścieżkę systemu Windows.

    • Będzie kończyć się rozszerzeniem .cat.

    • Będzie zawierać element rozpoczynający się od liter KB, po których następuje sześć lub siedem cyfr (na przykład KB123456).

  6. Otwórz folder C:\Windows\servicing\packages przy użyciu Eksploratora Windows i znajdź plik CAT zanotowany w kroku piątym.

  7. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy, kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Podpisy cyfrowe.

  8. Kliknij przycisk Szczegóły, a następnie kliknij przycisk Wyświetl certyfikat. W obszarze Ważny od sprawdź drugą z wymienionych dat (datę wygaśnięcia certyfikatu). Kliknij przycisk OK, jeszcze raz kliknij przycisk OK, a następnie ponownie kliknij przycisk OK.

  9. Zmień datę na komputerze na wcześniejszą niż data wygaśnięcia certyfikatu. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zobacz tematUstawianie zegara.

  10. Otwórz okno Zainstalowane aktualizacje, klikając przycisk StartObraz przycisku Start, polecenie Panel sterowania, pozycję Programy i pozycję Programy i funkcje, a następnie pozycję Wyświetl zainstalowane aktualizacje.

  11. Znajdź aktualizację identyfikowaną przez numer KB zapisany w punkcie piątym i kliknij przycisk OdinstalujWymagane uprawnienia administratora Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

  12. Uruchom narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu i wykonaj ponownie powyższe kroki dla każdego wystąpienia błędu 0x800b0101 w pliku CheckSUR.log.

  13. Ponownie uruchom usługę Windows Update.

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
miałem podobny problem przy instalacji 8.1 z pena, już różne rzeczy przychodziły mi do głowy, aż w końcu postanowiłem potestować wejścia usb sprawdzałem na każdym i jakimś cuden na ostatnim wszystko poszło pięknie. Nie wiem czego to wina ale działało u mnie, spróbuj może i u Ciebie takie coś pomoże.
komentarz 28 maja 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
A do którego portu mam podpiąć tą płytę?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,816 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 8,032 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 671 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...