• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technikum oraz Mkrofon

Object Storage Arubacloud
0 głosów
176 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2015 w Offtop przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
Dlaczego taki tytuł? Bo nie chce zakładac 2 tematów i spamic forum.

Pytanie 1 . Juz od wrzesnia mam zamiar udac sie do Technikum informatycznego. Jedyne problemy to to ze nie jestem za dobry z fizyki i matmy. Oczywiscie gdy posiedze z dobrym nauczycielem to ogarne.I tu pytanie czy w technikum poziom matematyki i fizyki jest jakis mega wysoki?

Pytanie 2 .Moze ktos polecic jakis mikrofon do 200 zł? Pojemnosciowego raczej nie znajde ale jakiegos dobrego z przyzwoitą jakoscia dzwieku chyba tak :)

POOOZDRO!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Pytanie 1.

Jestem w pierwszej klasie Technikum Informatycznego i powiem prosto, poziom zależy od szkoły. U mnie fizyka jest tylko w pierwszej klasie więc nic ważnego (tylko o kosmosie i trochę o fizyce jądrowej) ale za to matme mamy rozszerzoną i jest dla nas najważniejsza. Na przedmiotach technicznych nie robimy nic, no, może raz na jakiś czas mamy do zrobienia prezentację na odczep-się.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj

https://forum.pasja-informatyki.pl/16342/jaka-szkole-wybrac?show=16342#q16342

https://forum.pasja-informatyki.pl/7517/jaka-szkole-wybrac-do-dalszego-ksztalcenia?show=7517#q7517
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2015 przez majkkel Użytkownik (530 p.)

Tak jak kolega napisał, poziom zależy od szkoły.

U mnie w klasie z rozszerzną fizyką i matmą mam 4 lata fizyki po 3 godziny w tygodniu i 4 lata matmy po 7 godzin w tygodniu.

Na matmie jest to jakby nie patrzeć to samo co w gimnazjum, ale z wykorzystaniem zupełnie nowych funkcji, czy własności ( takie spojrzenie z innego kąta ). Jakbym miał podsumować lekcję matmy jednym zdanie to powiedziałbym:

Uczymy się jak dojść do celu  dlaczego tak jest, a nie żeby poznać jaki jest wynik.

Co do fizyki to pierwsza klasa to rzeczywiście głównie nauka o kosmosie.

W drugiej i trzeciej klasie zajmujemy się prądem, ładunkami i oddziaływaniami pomiędzy ciałami, czyli czysta elektrostatyka.

W czwartej klasie podobno mamy zagłębić sę w optykę.

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2015 przez niezalogowany
edycja 26 maja 2015

Mikrofon do 200 zł to tylko na USB bo do XLR musiałbys mieć interface a do minijack dobrą kartę dzwiękową (min 300zł)

Ja mam samsona metor mic http://www.ceneo.pl/17278678 jest świetny tu masz Sampel głosu https://www.youtube.com/watch?v=m6VKPVz5Xq8 najlepszy mikrofon studyjny w tej cenie to jest jakość audacity pomyśl  co by było z audition.  dźwięk jest nie samowicie czysty i klarowny dużo lepszy od samsona c1u który tworzy bassową otoczkę wokół nagrywanego dźwięku (alert, określenie nieprofesjonalne :)) Szczerze ci powiem że jestem na matfizie i jest ciężko mam wrażenie że do szkoły przychodzę tylko żeby sprawdzili tego co nauczyłem się w domu, przez mój wolny czas to porażka, ale zastanawiam się na przepisaniem do technikum informatycznego. Chciałem jeszcze dodać że znajomość matematyki czy fizyki to jest skill nikt się z tym nie rodzi, a jak wiadomo skill można increasować

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 1,014 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 1,751 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 530 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Offtop przez xWiktor385 Nowicjusz (130 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,824 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...