• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne po technikum, liceum (pomocy :D)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,746 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2019 w Offtop przez kubarozruba111 Nowicjusz (150 p.)
edycja 29 kwietnia 2019 przez kubarozruba111
1. Jest tutaj ktoś kto studiuje informatyke, po technikum informatyczny i czy mógłby się wypowiedzieć.

2.Co myślicie o wybraniu liceum o profilu mat-fiz-inf i uczenie się na własną rękę programowania??

Edit : Dzięki wszystkim za odpowiedź

6 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Weź się ucz programowania w domu, szukaj w necie poradników szkoła w ogóle niczego Cię nie nauczy, jeszcze Cię zniechęci...
+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2019 przez RuinyOdbudowane Początkujący (330 p.)

Ja jestem dopiero co po Technikum z dobrą opinią na kierunku informatyka jutro odbieram moje świadectwo i mogę powiedzieć tyle ,że wiele musiałem uczyć się na własną rękę zwłaszcza jeśli chodzi o języki programowania. Egzaminy E12,E13 i E14 mam pozdawane ale tak na prawdę to nic wielkiego mieć te kwalifikacje w porównaniu do wiedzy jaką przyswoiłem wykonując małe zlecenia np. dla studenta bądź dla firmy. Mam Swoje ogłoszenie w internecie i nauka na prawdziwych projektach pokazała mi ,że to co miałem w szkole nigdy nie zapewni ci pracy jako programista. Musisz być tym przedmiotem zainteresowany, prosić nauczycieli o zadania dodatkowe, materiały do nauki bo sami ci ich nie dadzą, a twoja przygoda z programowaniem skończy się na użyciu $_POST i wyświetleniu formularza z bazy danych. Ale na obronę gdyby nie szkoła nie programowałbym dziś i nie uczył się np. programowania obiektowego w którym teraz raczkuję. Jeśli nie masz zamiaru się uczyć w szkole ,a wolisz w domu bądź na jakimś dobrym kursie wybierz Technikum i miej spokój z rezygnacji nauki dalej. Po liceum tych kwalifikacji nie otrzymasz za to przygotujesz się do matury lepiej z informatyki. Ale ta matura nie jest wcale nikomu do szczęścia potrzebna. Ważne są Twoje umiejętności i chęć + zapał do tego. Nikt nie musi egzaminować twoich umiejętności ani ich podważać słabym wynikiem na maturze.

Można być dobrym programistą bez szkoły. Jakąś skończyć musisz więc wybierz tę w której będziesz się lepiej czuł. Jest to zobowiązanie na 3-4 lata więc wybierz dobrze. Bo spędzisz tam wiele godzin. Gdybym miał wybór jeszcze wybrać wybrałbym to samo co wybrałem. Jednak cieszę się ,że mam to za Sobą.

+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Wydaje mi się że liceum uczy bardziej pod kątem algorytmów i to jest lepszy wybór.
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2019 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)

Jeżeli chcesz wierzyć w to, że czegoś się uczysz -idź do technikum.

Jeżeli rzeczywiście chcesz się czegoś nauczyć, to ucz się sam (z internetu oraz pisząc własne projekty) i idź do liceum.

Jestem obecnie w liceum i jestem z tego wyboru zadowolony, ponieważ wiem jak wygląda program nauczania w technikum. 

0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2019 przez andrew80 Użytkownik (900 p.)

Jeślni realnie chcesz coś umieć to NAJLEPSZA metoda:

  1. Naucz się cokolwiek przydatnego (internet/kursy).
  2. Od razu zacznij szukać praktyk/stażu - nawet bezpłatnego. Twoją zapłatą będzie praktyczna i wiedza doświadczenie.
  3. Zacznij chodzić na spotkania branżowe (na start wszystko  co się da).
  4. Nie idź do wielkich korpo tylko mniejszych firm - dużo lepsza atmosfera do nauki.
  5. Edukacja formalna (studia itd.) - jak już bardzo potrzebujesz zrób zaocznie. Tytuł ten sam, a w IT liczy się co masz w głowie, a nie na dyplomie.

Ja osobiście na start polecam python (świetny do nauki) / javascript (jest wszędzie).
Jak jesteś z Trójmiasta to mogę pomóc.

0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2019 przez Darek Tracz Nowicjusz (140 p.)
Nie licz, że w szkole nauczysz się nie wiadomo czego. Tak nie będzie :) Jak lubisz to co robisz, to sam zgłębiaj swoją wiedzę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 637 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 7,570 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...