• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła Technikum liceum [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
514 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Offtop przez xWiktor385 Nowicjusz (130 p.)
Witam jestem uczniem klasy 7, chcialbym zostac programista. Cos tam juz sam zaczalem sie uczyc,ale to jest nic. Nie wiem czy isc do liceum czy technikum,bo za rok musze juz decydowac. Ogolnie te 4 lata w technikum wyszlyby mi jak liceum,bo nie ma 9klasy ale nie wiem.
Możliwe odpowiedzi:
Technikum (18 głosów, 69%)
Liceum (8 głosów, 31%)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Cos tam juz sam zaczalem sie uczyc,ale to jest nic.

Samodzielna nauka powinna być najważniejsza. W szkole nie nauczą Cię niczego co przyda Ci się w pracy, tylko same podstawy, które w domu w miesiąc można ogarnąć samemu jak ktoś ma głowę na karku. 

Co do szkoły - jak dla mnie obojętnie co - byle byłoby zgodne z Twoimi dalszymi celami, tj. jak idziesz na studia to żeby był czas na naukę pod maturę i programowanie, a jak nie to pod samo programowanie.  

komentarz 8 marca 2018 przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)
Hmm tu i tu cie niczego pożytecznego nie nauczą :)Jeśli zamierzam potem iść na studia to myślę że po liceum ci będzie troszkę łatwiej bo na 1 roku i 2 jest zawsze dużo matematyki a w technikach tak średnio uczą xd
komentarz 8 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Jeśli chodzi o studia to jest tylko część prawdy, bo poza zajęciami (na których i tak dowiesz się więcej z programowania niż w średniej) masz dostęp do kół naukowych z których nie dość, że można wynieść sensowne znajomości (nie tylko ludzie ze studiów, ale też czasem zdarzy się poznać pracowników firm, którzy przychodzą w roli prelegentów itd.) to nauczyć się rzeczy, których rzeczywiście się używa na co dzień w pracy. Ale fakt, trzeba robić coś więcej.
komentarz 9 marca 2018 przez Shadow69 Użytkownik (950 p.)

@Tomek Reda,  kolejna osoba ktora mysli że w technikum jest gorszy poziom nauczania  to wszystko zależy odonauczycieli, ja miałem bardzo dobra nauczycielke i napisalem mature nalrawde bardzo dobrze i dostalem sie na wymarzone studia. A mogę się zalozyc że mówisz że technikum jest gorsze bo chodziles do liceum co jest bardzo częste 

komentarz 9 marca 2018 przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)
Tak chodziłem do liceum .Nie mówi że jest lepsze tylko lepiej go przygotuje do matury i pozwoli na lepsze wyniki xd..Teraz o dobre technikum ciężko . xd Sam nie dawno kończyłem szkole i wiem jak to wygląda .. Jest ogromny niż i szkoły biorą kogo popadnie i co za tym idzie poziom leci w dół xd Ja myślałem żeby iść do technikum ale najlepsze technikum jakie znalazłem było 80 km ode mnie więc nie chciało mi się dojeżdżać xdd
+1 głos
odpowiedź 9 marca 2018 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
Widzę że więcej tutaj zwolenników technikum więc napiszę że ja skończyłem liceum i miało to dla mnie duże znaczenie ponieważ na najlepsze studia informatyczne w polsce trzeba mieć wyniki z matury rozszerzonej z matmy na poziomie 90-100% czego nie udało by mi się uzyskać chodząc do technikum. Aczkolwiek i to nie jest żadną regułą gdyż lepiej iść do dobrego technikum niż do słabego liceum i odwrotnie.
komentarz 9 marca 2018 przez Shadow69 Użytkownik (950 p.)
Jesli myślisz że chdzacc do technikum nie można napisac dobrze matury to jesteś w bardzobdużym bledzie .
komentarz 13 marca 2018 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
Tego nie powiedziałem. W promieniu 100 km nie było technikum które pomogło by mi napisać maturę tak dobrze ;)
0 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez margulwb Nowicjusz (170 p.)
edycja 7 marca 2018 przez Patrycjerz
Mój kolega poszedł do liceum na informatyka i nawet nie miał zajęć stricte informatycznych. Polecam technikum i dobrze, że zacząłeś się uczyć programowania :D
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2018 przez Przemysław Obywatel (1,510 p.)
Przeszedłem przez technikum informatyczne (podobno jedno z najlepszych w Polsce) i powiem ci jedno:
W żadnej szkole średniej nikt nie nauczy Cię dobrze programowania. Informatyka to po prostu zbyt szeroki zakres, żeby móc położyć nacisk na każdy z jej elementów. W szkole średniej (jaka by nie była) pokażą ci tylko podstawy programowania.
Bez samodzielnej nauki w domu (choćby z filmików Pana Zelenta) nie ma nawet co startować.
Szkołę możesz traktować co najwyżej jako taką podporę, gdzie zawsze będziesz mógł zapytać o coś nauczyciela itp. W tym znaczeniu to oczywiście wybór pada na technikum, ale jeszcze raz powtarzam: nie nastawiaj się, że szkoła średnia (a nawet studia!) przygotują Cię do pracy jako programista bez Twojej nauki w domu.
Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 928 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 696 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon hciećwiedzieć Początkujący (330 p.)
+4 głosów
0 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...