• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Strona na serwerze a w pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2017 w HTML i CSS przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
zamknięte 15 marca 2017 przez SoDoIt
Witam

Nie wiem czy temat już był, raczej nie więc moje pytanie to .. jak zmienić kod strony. Mianowicie według kursu zamieściłem stronę na serwerze localhost :) lecz kiedy chce zmienić np. kolor tła to gdy zmieniam kod, następnie go zapisuję i odświeżam stronę to nie zostaje zmienione a gdy otwieram stronę z pliku w którym znajduję się xampp>>htdocs>>WWW to wszystko działa normalnie ?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Wynika to najprawdopodobniej z tego, że wartości twoich CSS'ów są cacheowane i zamiast wczytać nowy, przeglądarka, lub apache korzysta z pamięci podręcznej. Upewnij się że wszystkie style są poprawnie zdeklarowane i wszystko działa. Zbadaj element i sprawdź, czy żadna linijka z css'em nie jest wykreślona. Jeśli wszystko dobrze działa, a zmian dalej nie ma, to załącz style tak:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css?v=1" />

Po każdej zmianie v w wartości href zastąp jakąś inną. 

komentarz 14 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A to nie prościej po prostu po zmianie wcisnąć CTRL+F5? A jeszcze lepiej mieć podczas pracy ciągle otwarte dev toolsy i tam zaznaczyć, aby był wyłączony cache.

Chyba że mowa o zmianach, które mają być widoczne dla wszystkich użytkowników, wtedy jest to jakiś sposób.

PS atrybut type jest niepotrzebny
komentarz 14 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jest kilka sposobów. smiley

Podałem jeden z możliwych. Mnie też zawsze gnębił cache przy webie więc najlepiej wyłączyć go i w przeglądarce i na serwerze. Mówię oczywiści tylko o programowaniu przed wdrożeniem, a nie o serwerze produkcji. 

komentarz 14 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Spoko, tylko przy testowaniu na devie wydaje mi się, że podałeś najbardziej niewygodny bo trzeba zmieniać cyferki (chyba że się dorobi jakiś automat do tego). Polecam zaznaczyć wyłączenie cache w dev toolsach i nie ma problemów :)
komentarz 14 marca 2017 przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
Nie wiem jak to zrobiłem coś włączyłem coś wyłączyłem i działa ;v
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2017 przez Marcin90 Użytkownik (500 p.)
Użyj przeglądarki w trybie incognito.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 932 wizyt
pytanie zadane 28 września 2016 w PHP przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2017 w HTML i CSS przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 632 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...