• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka a praca, jak ma się jedno do drugiego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez zbrzyzny Nowicjusz (200 p.)
Witam serdecznie wszystkich :)

Od pewnego czasu nie daje mi spokoju jedna rzecz, wiec postanowiłiem zapytać Was o Wasze doświadczenia.

Tak jak w temacie - jak ma się nauka do prawdziwej pracy w firmie?

Ukończyłem technikum informatyczne i szczerze mówiąc jestem zawiedziony tym czego się tam nauczyłem. Nie wyobrażam sobie jak z taką wiedzą można pracować jako programista. We własnym zakresie zacząłem rozwijać swoje umiejętności i wiedzę na temat C++, no ale od jakiegoś czasu zastanawiam się jak wygląda praca w firmie. Nauka nauką, ok - książki, kursy, projekty, ale czy programowanie w konsoli albo w "okienkach" to jest właśnie to co robią zawodowi programiści? Czy tak wygląda Wasza praca? Czy to wystarczy? Czy nie jest to aby za mało? Wydaje mi się, że coś pominąłem, że czegoś mi brakuje. Sama konsola to na pewno musi być za mało. Uczę się tych wszystkich zagadnień, rozwiązań itd. i zacząłem się zastanawiać jakie ma to odzwierciedlenie w realnej pracy.

Wypowiedź może trochę chaotyczna za co przepraszam, ale już drugą dobę nie śpię hehe

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Nie da się tego jednoznacznie określić i temat jest niesłychanie obszerny dlatego polecam kanał na YT w którym poruszane są właśnie takie tematy: https://www.youtube.com/channel/UCACp5rqV3Ki0SNdXWDBLhRA

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Wymyśl sobie jakiś projekt, dobrze gdyby korzystał z bazy danych, a najlepiej gdyby po drodze stał web serwis.
I go wykonaj.

Sporo projektów w firmach to tworzenie web serwisów, lub aplikacji klienckich do nich.

Może to być prosty symulator sklepu internetowego.
Stworzysz tam system logowania, każdy użytkownik będzie na start dostawał określoną sumę pieniędzy którą będzie mógł zwiększyć. Do każdego profilu będzie przypisana lista rzeczy które kupił. W magazynie będzie ograniczona ilość przedmiotów, więc stworzysz konta osób, mających uprawnienia do zamawiania towaru.
Do tego wszystkie elementy wykonywane na stronie będzie można wykonywać z poziomu aplikacji desktopowej, lub (jak będzie ci się chciało) mobilnej.

To taki dość duży projekt, dzięki któremu ogarniesz jak działa web serwis i bazy danych, oraz po drodze napotkasz problemy, które będziesz musiał rozwiązać.

Jeśli stwierdzisz że nie chcesz się zajmować tworzeniem takiego serwisu, możesz stworzyć aplikacje klienta, korzystającą z gotowca, wiele stron udostępnia swoje API, m.in youtube, instagram, narodowy bank polski.
Możesz zrobić aplikacje desktopową pozwalającą dodawać i wyświetlać zdjęcia z instagrama, albo gromadzić w plikach dane (załóżmy że program pobiera raz dziennie informacje) o kursach walut, a następnie przedstawiać je w postaci wykresu.

Jest naprawdę dużo możliwości,

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,116 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 671 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 741 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zimm Nowicjusz (120 p.)

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...