• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kierunek matematyka stosowana

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,309 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szacho Gaduła (3,810 p.)
Cześć, czy ktoś tutaj ukończył kierunek matematyki stosowanej i podzieliłby się wrażeniami? Jaką konkretnie wiedzę można zdobyć, czy to rzeczywiście jest to taka "praktyczna" matematyka dotycząca ekonomii, biznesu, optymalizacji, informatyki etc.?

Zastanawiam się czy nie wybrać tego kierunku na PWr zamiast informatyki, ponieważ w tej mam już wybraną konkretną specjalizację i nie chciałbym spędzać czasu na zagadnieniach, które mnie nie interesują, a matematykę lubię zawsze :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 marca 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
wybrane 11 marca 2017 przez szacho
 
Najlepsza
Tak, to jest praktyczna matematyka jak sama nazwa wskazuje. Informatyka to tak na prawdę matematyka, algorytmika i programowanie rozbudowana w naszych czasach o dyscypliny peryferyjne, samo programowanie to też matematyka, algorytmy i struktury danych. Moim zdaniem więcej wyniesiesz z matematyki stosowanej i samodzielnej nauki technologi informatycznych niż z samej informatyki. Matematykowi o wiele łatwiej jest się przebranżowić na programistę niż programiście na matematyka. Miej też na uwadzę, że nie studiujesz na MIT czy Satnford gdzie studenci mają faktyczny, fizyczny dostęp do nowoczesnych technologii informatycznych, które na polskich uczelniach jedynie mogą zostać wspomniane słownie.
komentarz 12 marca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
"Miej też na uwadzę, że nie studiujesz na MIT czy Satnford gdzie studenci mają faktyczny, fizyczny dostęp do nowoczesnych technologii informatycznych, które na polskich uczelniach jedynie mogą zostać wspomniane słownie."

 

dokladnie, abys potem nei zadawal sobie pytania plujac sie w brode, po cholere ja robie ta laborke/zadanie jak to jest przestarzale i do niczego niepotrzebne, jak nawet firmy w polsce juz tak nie robia od 2X lat. I wtedy zrozumiesz, ze studia sa takze po to aby stare dziadki, ktore niestety dawno nie mialy ZADNEGO kontaktu z nowosciami (z mentalnoscia PRLu) mogly 'popracowac'.
+2 głosów
odpowiedź 11 marca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Na pierwszym miejscu próbuj na informatykę jeśli już coś tam programujesz i lubisz to robić, grzebać po poradnikach. Po tym jest jeszcze absurdalnie dobra praca z absurdalnie dobrymi pensjami.

Na drugim miejscu dałbym tobie matmę. Idź na matmę. Tam to większość dziewczyn jest :) W miarę luźno, ale i tak połowa odpada po pierwszym semestrze i trzeba się cały czas uczyć. Jeśli coś lubisz i umiesz się zmusić by się uczyć to sobie poradzisz i na informatyce i na matmie, tylko studiując możesz nagle stwierdzić że "nie sądziłem, że będzie aż taki zapiernicz i taki to będzie materiał". Także z materiałem też radzę się zapoznać :) powodzenia
+1 głos
odpowiedź 11 marca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
jak lubisz matme to idz na matme. Studia to taki pic na woge, jak nikt ogarniety Cie nie poprowadzi. Pamietaj aby wykonywac wlasne projekty, stosowac to matematyke w praktyce.

 

I najwazniejsze - co po takiem matematyce bede robil. Czy moge cos otworzyc wlasnego i zarabiac CZY bede musial robic laske aby ktos mnie gdziec wziol zatrudnil. Jezeli to drugie to ostro sie zastanow - stawiaj na swoj biznes za procent a nie rozwijaj czyjegos biznesu za promil.

 

Chyba ze nie wiem, bedziesz jakis mega wymiataczema albo masz znajomosci. Inaczej bez wlasnej firmy bedziesz czyims niewolnikiem albo korpo szczurem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 723 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,791 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,797 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...