• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matematyka stosowana na uniwerku czy informatyka na politechnice [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,790 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Encet Początkujący (430 p.)

Witam

W maju piszę maturki i nie martwię się o wyniki bardziej o to czy iść na matematykę stosowaną na uniwerek powiedzmy taki UJ czy informatykę na powiedzmy Politechnikę poznańska ( wiadomo zależy też od wyników którą uczenie wybiorę). Chciałbym się dowiedzieć który z tych kierunków wybrać żeby stać się możliwie jak najlepszym w pisaniu algorytmów, problemów przy pomocy algorytmów oraz analityki(analizy baz danych). Warto dodać że chcę być naprawdę wykwalifikowany. Chciałbym także abyście zweryfikowali moje 2 plany:

1. To matematyka stosowana na uniwerku i z mocnym zapleczem matematycznym zacząć się rozwijać w kierunku informatyki przez np. kolejne studia, kursy i tak dalej ( nawet już w trakcie studiów).

2. Tutaj informatyka na uniwerku lub na politechnice tutaj zależy to bardziej od tego gdzie mnie więcej nauczą o pisaniu i tworzeniu algorytmów. A po studiach dodatkowe studia bądź kursy z algorytmiki czy matematyki.

Prosiłbym o podpowiedź oraz jeśli ktoś studiował jedno lub drugie to o wypowiedzenie się o danym kierunku i jak on może się odnosić do moich planów i aspiracji. Fajnie by było dowiedzieć się czegoś o określonych uczelniach i kierunkach.

A i nie potrzebuję rad typu żeby darować sobie studia i uczyć się samemu i pracować. laugh

Z góry dzięki

Możliwe odpowiedzi:
Plan nr 1 (0 głosów)
Plan nr 2 na polibudzie (0 głosów)
Plan nr 2 na uniwersytecie (0 głosów)
komentarz 4 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Niby dorośli ludzie, a pytają się kompletnie obcych(!) osób jak ułożyć życie... A dlaczego nie idziesz na lekarza?
komentarz 4 grudnia 2019 przez Encet Początkujący (430 p.)
Komentarz warty napisania

Pytam o to co według osób na forum dałoby mi większą możliwość rozwoju w danej dziedzinie
1
komentarz 4 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Mimo wszystko matematyka to nie informatyka, w drugą stronę działa tak samo. Osobiście szedłbym w matematykę. Następnie coś z przetwarzaniem danych.
komentarz 4 grudnia 2019 przez Encet Początkujący (430 p.)
Tylko czy nie będę odczuwać braków z dziedzin typowo informatycznych, czy może studia informatyczne dają coś czego w łatwy sposób się nie nadrobi.
komentarz 4 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jak pójdziesz na informatykę, to będziesz miał braki z matematyki. Myślisz, że studia dadzą Ci pewną pracę?
komentarz 4 grudnia 2019 przez Encet Początkujący (430 p.)
Nie po to idę na studia, nie pytam ze względu na pracę a na możliwość zdobycia umiejętności i wiedzy na określonych kierunkach. A konkretnie to który powinienem wybrać i zgłębić go bardziej w kontekście tworzenia algorytmów czy też analityki.
1
komentarz 4 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Na początku popytał bym studentów o poziom wiedzy i jej "rocznik"... Informatyka z takimi planami będzie średnim pomysłem.
komentarz 4 grudnia 2019 przez Encet Początkujący (430 p.)
Dziękuję, pomocne komentarze.

Pozostaje czekać na kolejne opinie.
komentarz 5 grudnia 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)

@Encet,
To jest nieporównywalne, tu i tu nabierzesz różnych umiejętności.

komentarz 5 grudnia 2019 przez Encet Początkujący (430 p.)
Dlatego proszę o podpowiedzi który z nich lepiej mi pomoże w spełnieniu celu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 grudnia 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)
To naprawdę jest nieporównywalne. Tu i tu się spotkasz z innymi algorytmami, nie wspominająco innych różnicach. Nie ma programisty który umie rzucić z rękawa każdym algorytmem i jego dowodem poprawności. Czy mam uprawiać biegi długodystansowe, czy jazdę na rowerze, aby zachować dobrą kondycję? :D I tu i tu poprawię sobie kondycję, ale biegając będę gorzej jeździł na rowerze i na odwrót.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,183 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 8,357 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...