• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia I stopnia informatyka stosowana UEK Kraków czy informatyka przemysłowa na AGH ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,483 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez just_fun Nowicjusz (160 p.)

Witam matura coraz bliżej, a ja zastanawiam się gdzie zacząć studiowanie Informatyki. Mowa tutaj o Krakowie. Od razu powiem, że nie jestem jakimś mega wyjadaczem w infie, a raczej uczę się sam z neta póki co wszystkiego(tak hobbystycznie dla przyjemności smiley ). Do matury podchodzę drugi raz, ponieważ za pierwszym razem zabrakło mi chyba dosłownie 1 punkta z matematyki żeby się dostać na informatykę stosowaną na WIMiIP AGH. No cóż tak to bywa czasami ;p Przez ten czas podszkoliłem się trochę w tej matmie i myślę że za miesiąc napiszę maturkę tak, że bez problemu dostanę się na tą własnie infe stosowaną na AGH. Ostatnio jakoś natknąłem się na dość interesujący kierunek na Uniwersytecie Ekonomicznym - jest to informatyka stosowana gdzie oprócz samej informatyki mają być zajęcia dotyczące e-biznesu, finansów, ekonomii. Są to zagadnienia które odkąd pamiętam mnie interesowały. Natomiast fizyka i mechanika(czyli to co z moich domyśleń jest na IS na WIMiIP) jakoś mniej mnie kręci. I tutaj pojawią się mój problem bo z jestem strony mocna prestiżowa uczelnia techniczna AGH która do niedawna była moim jedynym celem(piszę akurat o infie przemysłowej bo na te lepsze wydziały po prostu jestem za słaby na maturach) z drugiej Uniwersytet Ekonomiczny który prowadzi tą infe od bodajże 2 lat dopiero, ale kusi mnie tą ofertą. Proszę więc Was o jakieś rady dotyczące wyboru studiów. Czym się głównie w takiej sytuacji kierować? Na co patrzeć? Wiadomo, że sam dalej będę kontynuował naukę z neta/ z książek/ z czegokolwiek ;) Jednakże nie chciałbym czuć się negatywnie zaskoczony po pójściu na źle dobrane studia.
Pozdrawiam! 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 16 kwietnia 2017 przez just_fun
 
Najlepsza
Ja na twoim miejscu bym się zastanowił gdzie chcę pracować, co chcę robić po tych studiach przez 40 godzin tygodniowo.
I na tej podstawie wybrałbym kierunek, który da ci większe szanse na tą pracę.

Trochę bez sensu jest pójście na jakiś kierunek bo np jest bardziej prestiżowy, bardziej się opłaca. Nie warto też słuchać osób które będą ci mówić co lepiej wybrać, bo każdy ma trochę inny światopogląd. Ja na przykład zamiast myśleć o studiach myślałbym, czy da się zdobyć tą pracę bez ukończonych studiów (np będąc programistą da się pracować bez papierka).

Co prawda jestem jeszcze w technikum, ale widzę ile osób wybrało ten kierunek bo "jest na to popyt", albo "po tym można dużo zarabiać". Tylko co z tego, że tak dużo można osiągnąć ucząc się tej dziedziny, skoro oni kompletnie się do tego nie nadają, nie interesują się tym poza szkołą, bardzo często wiedzą jedynie tyle, ile jest wymagane na lekcji. Wątpię żeby po tej szkole rzeczywiście udało im się to, na co liczyli wybierając kierunek.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,831 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 3,778 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 1,428 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...