• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - matematyka, a matematyka stosowana

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,797 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez razdwatrzy321 Nowicjusz (120 p.)

Dzień dobry!

Tak, jak widać w temacie, interesują mnie różnice między tymi kierunkami studiów. Doczytałam, że na matematyce stosowanej jest informatyka - czy poziom tej informatyki jest wysoki i jak to ogólnie wygląda? Czy między nauczycielem informatyki po matematyce stosowanej, a takim ze studiami podyplomowymi z informatyki jest duża przepaść? Czy matematyka stosowana bardziej przypomina matematykę, czy jednak informatykę (chodzi mi o ilość danych zajęć, może nacisk na dany przedmiot)? Będę wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą, różnicę, jaką mi Państwo przytoczą.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 września 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Nie studiowałem tych kierunków, ale chcę zasugerować kilka rzeczy. Te kierunki mogą nie być bardzo od siebie różne. Jak są to kierunki na różnych uczelniach to mogą być one takie same. Tutaj wątpię w to, jednak należy mieć na uwadze, że uczelnie mogą sobie wymyślać nazwy kierunków. 

Uczelnia powinna publikować sylabusy. Możesz zorientować się ile godzin będziesz mieć danego przedmiotu i co po nich musisz wiedzieć. 

Czy matematyka stosowana bardziej przypomina matematykę, czy jednak informatykę

Zakładam, że oczywiście bardziej matematykę. 

Od razu po studiach matematycznych nie możesz zostać nauczycielem - musisz skończyć kurs/studium pedagogiczne. 

+1 głos
odpowiedź 20 września 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Matematyka stosowana kładzie większy nacisk na zastosowania matematyki w innych dziedzinach - myślę, że różnicę najlepiej wykaże Pani spis przedmiotów "do wyboru" fakultatywnych czyli de facto dla 3. roku licencjatu matematyki na UW: Fakultety zwykłe: https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/szukajPrzedmiotu&method=faculty_groups&jed_org_kod=10000000&grupaKod=1000-MAT-1ST-FAK&callback=g_6798bf2e Fakultety dla licencjatu ze Specjalnością "Zastosowania Matematyki" - czyli de facto bardziej matematyka stosowana, bo na UW nie ma dwóch matematyk jako 2 osobne kierunki: https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/szukajPrzedmiotu&method=faculty_groups&jed_org_kod=10000000&grupaKod=1000-MAT-Z-ZM Czyli na stosowanej jest więcej informatyki, ekonomii, biologii itd. a mniej samej matematyki. Oczywiście jednak, że matematyka stosowana bardziej przypomina matematykę niż informatykę. Ale na zwykłej matematyce też jest informatyka, nawet wśród przedmiotów obowiązkowych. Jeśli chodzi o nauczanie informatyki, to niewykluczone, że ktoś po matematyce stosowanej będzie lepszym informatykiem niż ktoś po studiach np. historycznych z podyplomówką z informatyki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 723 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez gsaabria Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,791 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...