• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podzespoły komputerowe - procesor, pamięć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez kmarcin Użytkownik (590 p.)
Witam,

Planuje zakup procesora, pamięci oraz płyty głównej. Mam do wydanie max 2500. Prosiłbym o poradę - co polecacie?

Zastanawiam się nad takimi podzespołami:

Intel i5-7400 BOX 4x3.50 + Gigabyte GA-B250M-D3H

GOODRAM PLAY DDR4 16GB 2133MHz CL15 DDR4

Komputer ma służyć głównie do codziennego użytkowania, oraz do używania programów/środowisk takich jak matlab, visual studio. Mam do zrobienie też projekt z grafiki komputerowej w środowisku Maya, ale raczej nie potrzebuje do tego celu osobnej karty graficznej. Co o tym myślicie?
komentarz 6 marca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Pytanie jaką masz obecną konfigurację sprzętową, bo jak słyszę "To ma być komputer do codziennego użytku oraz VS" to ja serio nie rozumiem tego. Nie tylko procesory Core iX się do tego nadają - ratujmy środowisko, w Azji są już wielkie wysypiska śmieci z toną nadal sprawnego elektronicznego sprzętu z zachodu. Może wystarczy nowy dysk SSD?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Przedmówca ma rację :) Skoro nie chcesz grać w nowe gry to nie ma sensu kupować tak drogiego sprzętu.

Miesiąc temu dostałem od brata i5 2500k wcześniej miałem Celerona G1820. CPU pracuje z 5-10% mocy, żeby go
czyms zając zainstalowałem BOINC, bo irytowało mnie, że się tak marnuje :P
Celeron za 130 zł pozwalał na komfortową pracę z Visual Studio i masą otwartych kart w dwóch przeglądarkach, nigdy nie był wąskim gardłem.
Myślę, że ważniejszy jest dysk SSD, bo to zazwyczaj HDD jest najsłabszym elementem.
Aha i jeszcze ram, mam 16 GB, żeby zużycie było większe niż 4 GB załozyłem Ram Dysk :P
Szkoda na to kasy, bo będziesz patrzył jak leży odłogiem.
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
W sumie możesz kupić i5 6400 kosztuje około 780zł, a ten i5 7400 ceny zaczynają się od 840zł. Pamiętaj że niektóre płyty s1151 pod 7400 wymagają na starcie aktualizacji bios. A jeżeli złożysz taki zestaw na 7400, to musisz inaczej wgrać bios niż normalnie na odpalonym systemie instalując programem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 577 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez kompuxer Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez eternal Użytkownik (620 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...