• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W miarę dobre podzespoły a brak wydajności

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez eternal Użytkownik (620 p.)

Dzisiaj przelała się czara goryczy, zainstalowałem Forze Horizon 5, żeby jakkolwiek w nią grać musiałem zmienić ustawienia graficzne do minimum (gra wyglądała gorzej niż Gran Turismo na PS2...) a i tak były problemy z doczytywaniem tekstur, po kilku minutach gra się wyłączyła. Sterowniki zaktualizowane. Wiem, że to nie jest jakiś nowy sprzęt ok. 6 lat ale bez przesady :beksa:. Ogólnie od zawsze miałem z nim problem bo nawet Wiedźmin 3 chodził zaledwie na średnich, gdzie słabsze komputery ciągły tę grę na maksymalnych. Oto specyfikacja:

- AMD Ryzen 5 1600 Six-Core 3.2 GHz

- Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream 6GB GDDR5

- ASUS PRIME B350-PLUS

- 16GB RAM 1463.2 MHz DDR4

- DYSK Toshiba 1TB

- Windows 10 Education

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy bo ja już nie mam żadnego pomysłu

1
komentarz 9 listopada 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
jak wyglądają temperatury?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
wybrane 10 listopada 2021 przez eternal
 
Najlepsza
Brak kompatybilności, niezgodność sterowników, problemy z chłodzeniem....  wiele takich rzeczy począwszy od samej struktury do połączenia komponentów. Najlepiej sprawdzić generalnie "wydajność" z pomocą jakiś narzędzi zarówno samej karty jak i połączonych podzespołów.
https://www.techspot.com/article/2009-monitoring-analysis-benchmarking-software-apps/
1
komentarz 9 listopada 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Dodałbym jeszcze crapware zżerający zasoby.
komentarz 9 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
antywirus, api w tle, tego może być masa, zgadzam sie

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 350 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 255 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 181 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...