• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podzespoły komputerowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
570 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
Witam,

od jakiegoś czasu planuje zakupić podzespoły do komputera (i może jakiś nowy monitor czy głośniki, ale na tym mi tak na razie nie zależy), który miałby służyć do programowania, czasami obejrzenia jakiegoś filmu, pracy na internecie, w microsoft office, itd.;

rozmawiałem z różnymi informatykami co sądzą o tym, ale chce by to zobaczy ktoś jeszcze

Oto one:

Procesor : Intel Core i7 6700 3.40 GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-H170-D3H (H170 2xPCI-E DDR4)

Dyski twarde 2:

1. SSD Crucial 480GB

2.HDD Hitachi 1TB TRAVELSTAR 7K1000 9.5mm 7200obr. lub  Seagate 1TB 7200obr. 64MB

Obudowa: SilentiumPC Brutus, choć jak byłaby mniejsza to bym wziął

Napęd DVD: jakiś LG, ale na tym mi nie zależy

Zasilacz na początku miałem: Modecom 500 W 120mm fell; ale chyba był wolał jakiś, który ma 600W

Chłodzenie do procesora: chce takie jakie jest w opakowaniu od intela

Na karcie graficznej mi nie zależy, ale ja co to bym wziął: Palit GeForce GTX 750Ti KalmX 2GB GDDR5 (128 bit), Mini HDMI

A ram:GOODRAM 16GB 2400MHz Play CL15 (2x8192)

Wie ktoś może gdzie mogę najtaniej zakupić podstawowego microsoft offica, może ma ktoś jakąś poleconą klawiaturę, myszkę czy monitor?

Proszę o pomoc, i dziękuję :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Jeżeli chcesz komputer do programowania to nie widzę sensu kupowania i7, 16GB i karty graficznej. Programowanie nie wymaga takich podzespołów. Pytanie też jest co zamierzasz programować. Chyba, że rozmawiamy o programowaniu na systemy mobilne. Wtedy dochodzi kwestia emulowania aplikacji. Albo gdy potrzebujesz VM innego systemu operacyjnego. W przeciwnym wypadku tańsze i5 i 8GB Ramu na pewno starczy. Do filmów grafika zintegrowana na pewno starczy, więc karta graficzna też nie jest niezbędna. Jeżeli zrezygnujesz z karty i mocnego procesora to myślę, że 400-450W zasilacz też byłby w porządku.

Do tego ten SSD nie jest sprecyzowany. Crucial nie produkuje jednego dysku twardego. PurePC - Test SSD. Trochę zdezaktualizowany, ale jak się znajdzie następców danych dysków to wtedy można uznać, że następcy są lepsi.

Zasilacz za 100zł? To się nie skończy dobrze. Certyfikat Bronze to minimum. Lepszy zasilacz w najgorszym przypadku sam się spali, nie pociągnie za sobą reszty podzespołów. Trochę teorii i polecane marki.

Płyta główna też bardzo droga. Nie ma sensu kupowania drogiej płyty głównej, jeżeli procesor nie ma odblokowanego mnożnika. Potencjał droższej płyty się objawia zwykle lepszą sekcją zasilania i paroma interfejsami zewnętrznymi.

Za zaoszczędzone pieniądze mógłbyś kupić drugi monitor. Ludzie mówią, że się przydaje wiele monitorów w programowaniu. Ja do tego etapu wtajemniczenia nie doszedłem, chociaż próbowałem. wink

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja tam uważam że procesor to cały mózg komputera i dobrze zrobiłeś wybierając mocny i7. Co do zasilaczy bierz jakiś markowy Cheiftec, Tagan tu nie ma co oszczędzać na tanich podróbach.
–1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Podzespoły w miarę Ok! Tylko nasuwają się dwa pytania:
1. Dlaczego nie chcesz innego coolera na procka

2. Dlaczego akurat ta obudowa

 Co do zasilacza to jaki budżet możesz przeznaczyć ?
komentarz 4 grudnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
nie rozumiem dlaczego dostałem - , gdy wyraziłem swoją opinię ??

Podobne pytania

+15 głosów
14 odpowiedzi 4,501 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 156 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez kmarcin Użytkownik (590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez kuba261 Nowicjusz (120 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...