• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie stron www, monitor a komfort pracy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
897 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, mam do was pytanie stoję przed wyborem monitora no i wszystko świetnie, jestem graczem więc myślę nad monitorem 144Hz, ale również zamierzam zastosować komputer do programowania gier, i stron WWW. Więc moim pytaniem jest to, czy monitor gamingowy nada się do programowania stron www / gier? Chodzi tu o samodzielną obróbkę zdjęć, bawienie w blenderze, dopasowywanie kolorystyk itd. Dodam że nie jestem grafikiem, i wątpię że kiedykolwiek w przyszłości będę, aczkolwiek sytuacje gdzie zostaje w projekcie sam, no po prostu. Musze sobie radzić sam

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 marca 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Polecam monitory 21:9 LG lub Samsunga, AOC.
komentarz 1 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Do cs'a 21:9 to niezbyt dobry wybór (wcześniej pisał że gra dużo w cs'a) ale do samej pracy również polecam 21:9
komentarz 1 marca 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Powiedziałem również w komentarzu jedynm że posiadam monitor asusa 75Hz 16:9, więc myślę że on nadal będzie do gier a 21:9 to dobry wybór :)
komentarz 1 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zwróć uwagę na to ile jakich masz wyjść video w karcie i jakie wejścia ma monitor, bo ja nie zwróciłem na to uwagi i musiałem się bawić w adaptery bo niestety nowe karty mają po kilka displayport a tylko jedno wyjście hdmi, a w monitorach zaś DP wiąże się z wyższą ceną.
+1 głos
odpowiedź 1 marca 2017 przez Stealch Początkujący (370 p.)

Miałem pisać referat ale po prostu podam monitory i dlaczego je polecam.

Monitor Dell U2515H (210-ADZG) - DO PRACY

- Pograsz na nim spokojnie, bez szaleństw

- Duży obszar roboczy (WQHD) - Wydajna i wygodna praca

- IPS - Lepsze odwzorowanie kolorów

- 27 cali to już wyższa kwota, a ten monitor do pracy nadaje się jak ulał. (przy moim montowaniu video bym był zadowolony)

Monitor BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport - DO GRANIA

- 144hz, przewaga w Counterze nieoceniona

- Z tym co ma w środku, chyba najlepszy wybór w tej cenie, a można go poszukać taniej

- Responsywny idealnie pod grę w Counter Strike na wyższym poziomie

- Dużo technologii którę powodują grę "przyjemniejszą" ? Mniej męczącą ? 

 

Moim skromnym zdaniem

TN Ci wystarczy. Jeśli nie jesteś grafikiem, nie ma co się pakować w sprzęt dla takowego.

- Ale jesteś programistą, i WQHD by Ci się przydało, lepszy obszar roboczy, wygodniejsza praca po prostu

- Nie jestem Tobą, decyzja należy do Ciebie. Ja proponuje te dwa modele, bo tańsze TN'y to już plastik i nic w środku (bajery w stylu flicker free), a zowie/benq to dobra firma.

- Ja bym brał na Twoim miejscu Zowie, bo raczej grafikiem wielkim nie jesteś, a każdy monitor ma funkcje wyświetlania. Cudów nie zdziałasz, ale i nie zepsujesz całkowicie pracy. ;)

komentarz 1 marca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Róznica miedzy TN i IPS jest ogromna. Poza tym ips nie jest tylko dla grafikow. Matryce IPS posiadaja takze lepsze katy widzenia
komentarz 1 marca 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
https://www.morele.net/monitor-aoc-i2781fh-868442/ a co o takim monitorku sądzisz? Z kategorii "budżetowe"
0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Jaki masz budzet na monitor i jaki sprzet? Najważniejsze jest to aby mial matryce IPS.
komentarz 28 lutego 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Bierz IPSa. Lepsze odwzorowanie kolorow, lepsze katy widzenia
komentarz 1 marca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Wy tak na serio widzicie różnicę między 60 a 100 czy 144 Hz? albo różnicę miedzy 60 a 120 fps?

Ja mam wypasiony monitor della za ponad 2k i jakoś nie widzę żadnej różnicy niż na takim za 300 zł. Jedyna naprawdę duża zaleta to jego rozmiar 27. Gra się dzięki temu bardzo przyjemnie.
komentarz 1 marca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Akurat roznica jest pomiedzy 60 za 120, tylko trzeba troche na nim pograc, co do pracy również polecam della
komentarz 1 marca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ja pogrywam w Wowa od wielu lat i szczerze mówiąc powyżej tych 40 fps wszystko działa całkowicie płynnie i nie widać żadnej różnicy czy to jest 40 czy 200 fps
komentarz 1 marca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
uwierz mi, widac roznice
0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2017 przez niezalogowany

Programowanie stron www, monitor a komfort pracy

Imo bez co najmniej 2 monitorów nie można mówić o komforcie pracy : )

komentarz 28 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Imo to jest 2 monitor, zapomniałem dodać 1 jest to 75HZ monitor
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
jak nie potrzebujesz monitora typowego dla grafikow, a pisales ze jests graczem to proponuje tv 46 cali (1080x1920) - full hd.

Zalezy jaka masz jeszcze karte grafy, ale jakis 7950 pozwoli i pograc i komfortowo pracowac. Takie tv sa za ~2k.
komentarz 1 marca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Ale to ma byc jako drugi monior, a przed takim wielkim musialby siedziec chyba z 2 metry albo i wiecej przed nim
komentarz 1 marca 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Nie że mi miejsca na biurku nie starczy xD Ale mój pokój jest wąski, i boje się czy to do pokoju w ogóle wejdzie XDD bez przesady, do obsługi samego takiego ekranu musiał bym ogromnie pracować głową, i ciężko by mi było skupić się na konkretnym obrazie myślę
komentarz 4 marca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
to jest opcja, z jakiej korzysta coraz wiecej ludzi (tv). Odchodzi sie w tej chwili od standardowego "siedzenia przed monitorem". Chroniac kregoslup i dupe czwiczac, poprawiajac krazenie, zmeniajac pozycje.

 

Staram sie siedziec max 2 godziny, potem korzystam z pozycji lezacej... a potem stojacej.

 

Monitor nalezy miec na wyoskosci oczu - lub wyzej. Pozycja nie powinna byc siedzaca tylko pol-lezaca. Zerknij na np fotel mPosition. Coraz wiecej osob wiesza telewizor na suficie - i nie, to nie zart.

 

Jezeli jestes grafikim lub programista, czesto korzysta sie  z dwoch monitorow aby przyspieszyc prace.

 

Podaje Ci tylko propozycje gdne zorwazenia. Co wybierzesz zalezy od Ciebie i twojego pokoju, stanu finansow.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Eimens Maniak (69,240 p.)
+2 głosów
6 odpowiedzi 975 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...