• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobry monitor do pracy

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
968 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)
Witam serdecznie, chciałbym się Was zapytać o monitory jakich używacie do pracy. Głównie chodzi mi o wygodę podczas kodowania, pisanie stron itp. Obecnie monitor 1440x900 jest on dla mnie za mały i postanowiłem zakupić sobie jeszcze jeden, dla komfortu pracy. Jakieś propozycje. Mój budżet to max. 1500zł.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez niezalogowany

W Twojej sytuacji, za 1500 zł zaopatrzyłbym się w dwa monitory 1920x1080. Jeśli chodzi o pisanie stron, dodaje to niezłego kopa. Nagle się okazuję, że oszczędza to wiele czasu - Na jednym monitorze trzymasz edytor na drugim przeglądarkę z live reload. Po kilku dniach z taką konfiguracją, już nigdy nie będziesz chciał wrócić do jednego monitora : ) Druga sprawa, świetnie pracuje się z DeveloperTools, kiedy można wrzucić to do okna i przesunąć na monitor obok. 

Jakkolwiek nie wybierzesz, zwróć uwagę na to, czy monitor ma regulowaną podstawkę (wysokość, kąty pion i poziom), bo po zakupie "sztywnej", będziesz sobie pluł w brodę.

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Osobiście polecam monitory o rozdzielczości 1920x1080, gdy nie ma się dwóch monitorów/komputer nie obsługuje dwóch monitorów, taka rozdzielczość to skarb. Mój monitor zakupiłem za 99euro, sprawuje się dobrze, o ile oceniając sprawność mogę powołać się na to, iż działa.

W internecie widziałem również monitory, które dało się obrócić, widać wtedy masę kodu.

Przedstawienie IDE + przeglądarki:

~ https://zapodaj.net/9beef0f81a188.png.html

 + Samo IDE:

  ~ https://zapodaj.net/542b60b40bcff.png.html
komentarz 26 kwietnia 2016 przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)
Polecasz jakąś konkretną markę? :)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Przykro mi, mam za małe doświadczenie w sprzęcie, nie chcę Ci polecić czegoś, co popsuje się po paru dniach.

Nie polecę Ci również monitora, a dokładniej firmy, z której jest mój monitor, nie chciałbym abyś się tym wzorował przy zakupie, bo jak będzie klops, to widzimy się w punkcie pierwszym.

Możesz poszukać stron, które się tym zajmują, choćby ta:

 ~ http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/monitory-polecane.html

Wystarczy trochę pogooglać, wpisać markę, z jakiej chce się mieć monitor, i coś się znajdzie. :)
komentarz 26 kwietnia 2016 przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)
Dzięki wielkie :)
komentarz 27 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Witam.Warto zainteresować się 2 monitory i to https://i3wm.org Szybkie,lekkie,eleganckie,konfigurowalne,sprytne.
+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jeśli jeden monitor i głównie do pracy to polecam ten z ratio 21:9 od LG. Sam posiadam taki 29' 2560x1080 i do tego zwykły 16:9 FHD, pracuje się bardzo wygodnie, najczęściej na 21:9 mam IDE a na 16:9 przeglądarkę z jakąś dokumentacją czy szukanymi danymi.
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Cześć,

Zgadzam się w 100% z Argeento, za 1500 zł; spokojnie kupisz dwa dobre monitory, co zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem od zakupu dajmy na to jednego, a większego monitora. Osobiście używam dwóch monitorów (rozdzielczość 1920x1080) od kilku lat i jak dla mnie jest to niesamowita wygoda w wykonywanych działaniach w systemie.
komentarz 30 kwietnia 2016 przez wierny12 Nowicjusz (100 p.)
Osobiście posiadam monitor multimedialny firmy samsung http://www.vobis.pl/samsung-se370d-ls24e370dl/en-2-148312.html nabyłem go w dość atrakcyjnej cenie bo za jedyne 899 zł, nadaje się zarówno do pracy jak i w domu na przykład do gier jest idealny;)
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez piterro1988 Nowicjusz (140 p.)

Ja zajmuję się praktycznie tym co Ty i korzystam z 24 calowego monitora od LG. Konkretnie z monitora LG Flatron i naprawdę sobie chwalę. Jakość obrazu jest dobra, sam monitor nie męczy oczu. Cena też znośna :)

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2018 przez fernando Nowicjusz (200 p.)

  Hmm…  A może spróbuj zerknąć  na ten model: https://iiyama-sklep.pl/435-monitory-dla-projektantow-monitor-iiyama-prolite-xb3270qs-b1-32-wqhd-ips-led-flickerfree-redukcja-niebieskiego-swiatla-gwarancja-zero-pixeli-4948570115518.html? Ja osobiście używam do pracy w biurze i nie narzekam. 32 cale, IPS, rozdzielczość WQHD. Dzięki 32 calom łatwiej jest mi pracować na kilku okienkach, o wiele lepiej niż na wcześniejszym monitorze, obraz dobry i czytelny + matowa matryca, na której mi zależało. Ja jestem zadowolony, myślę że Ty też mógłbyś być.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 517 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Eimens Maniak (69,240 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 891 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...