• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki wynik z matury?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,072 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez davidos Nowicjusz (160 p.)
Pytanie kieruje do obecnych lub byłych studentów politechniki (jakiejkolwiek, choć warto napisać na jaką chodzicie/uczęszczacie). Jaki wynik mieliście z matury, głównie chodzi mi o matematykę podstawową, rozszerzoną i fizykę. Pytam, bo np patrzyłem sobie punkty na Politechnike Wrocławską i widzę że mając 100% z jednej i drugiej matmy oraz 50% z fizyki teoretycznie ledwo bym się dostał... Czy faktycznie jest tak ciężko? Z góry dziękuje :)
komentarz 20 lutego 2017 przez Przemek Gaduła (3,600 p.)
Też wybieram się na polibude wrocławską i z tego co kojarzę przelicznik z maty rozszerzonej w 100% sprawia, że z podstawy wynik nie jest brany pod uwagę więc nie wiem jak to liczyłeś
komentarz 20 lutego 2017 przez davidos Nowicjusz (160 p.)
Ja widziałem tam przelicznik taki że albo 1xP (podstawa), albo 1xP + 1,5xR (rozszerzenie), albo 2,5xR. No i na przykład z fizyki jest tylko rozszerzenie, więc ten wynik kalkulator daje 2,5x (np 50% to 125pkt), a matematyka postawa dajesz 1x (np 90% to 90pkt) a rozszerzenie 1,5x (np. 60% to 90pkt). Tak ja to rozumiem ten przelicznik i kalkulator też mi to pokazał.
komentarz 20 lutego 2017 przez Przemek Gaduła (3,600 p.)
No tak dlatego jakbyś miał z rozszerzenia 100% to już masz 250 pkt i podstawa nic ci nie da, ale zjedzmy na ziemie, ja żeby ledwo się dostać potrzebuje  90% podstawy 50% rozszerzonej i 90% z infy + 10pkt za jezyki.
komentarz 20 lutego 2017 przez davidos Nowicjusz (160 p.)
No właśnie zejdźmy na ziemie. Ja infy nie zdaje tylko fizyke. Realne wyniki u mnie to 90-100% podstawowa matma, 50-60% rozszerzenie, 40-50% fizyka. Jeśli chodzi o języki no to pewnie angielski podstawa będe mieć z 80% a rozsz 70%. Z takimi wynikami nie wiem czy dałoby rade...
komentarz 20 lutego 2017 przez Przemek Gaduła (3,600 p.)
Z takim wynikiem będziesz miał coś koło 330(licząc optymistycznie) pkt. a ostatni próg był chyba coś z 390 czyli będzie duży problem. Szkoda, że nie zdecydowałeś się na informatykę bo ja dla mnie jest ona od fizy łatwiejsza.
komentarz 20 lutego 2017 przez davidos Nowicjusz (160 p.)
Ja z takimi wynikami wyliczyłem sobie chyba 280, ale może źle liczyłem :) Nie wiem czy jest łatwiejsza informatyka bo nie patrzyłem szczerze mówiąc, ale wiem że fizyka jest bardzo trudna (31% z próbnej matury...). Nie wiem tylko jak z takimi wynikami np. na Politechnikę Śląską albo Gdańską.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,690 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,174 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 596 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...