• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Średni wynik z matury

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,674 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
Cześć, otrzymałem wyniki maturalne:

Polski pod 63%

Matematyka pod 90%, roz 54%

Język pod 98%, roz 78%

Informatyka roz 50%

W planach miałem iść na PP lub PWr, wydział informatyki lub elektroniki, kierunek informatyka. Chciałbym, aby było jak najwięcej programowania (najlepiej wysokopoziomowego). Obawiam się teraz, że mogę się nie dostać. Chciałem zapytać Was, czy mam szansę dostać się na wymarzone kierunki w tych miastach, czy może lepiej poszukać innej uczelni? Jeżeli innej, to jakiej żeby poziom był porównywalny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
komentarz 3 lipca 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
taka dygresja, że na PWr bodajże jest ciekawy wykładowca algebry

ten sam który twierdzi, że zaprzeczył jakoby jedynka trygonometryczna występowała w każdych warunkach xD
komentarz 3 lipca 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Pietraszko xD

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Przelicz swoje punkty,sprawdź progi na danej uczelni i zobaczysz czy masz szanse czy też nie.Innej recepty nie ma.Co do programowania to w szkole są same podstawy już tyle osób się wypowiadało na ten temat.Na uczelni programowania na dobrym poziomie się nie nauczysz.Ucz się w domu.Pozdrawiam :)
komentarz 3 lipca 2017 przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
Politechnika Poznańska nie podaje swoich progów, ale w 2015 roku na wydziale elektroniki próg wynosił 599p, a ja mam 549 :/. Co do Wrocławia, to wychodzi mi 323 punktów, a próg wynosi 322. Trochę ryzykownie. Może warto wziąć pod uwagę UAM?
komentarz 3 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
złóż zobaczysz.A co myślisz o politechnice śląskiej?Na nią byś się dostał
komentarz 3 lipca 2017 przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
A jak wygląda poziom uczelni w porównaniu do PP i PWr?
komentarz 3 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Politechnika śląska zawsze była na wysokim miejscu w rankingu z tego co słyszałem jest tam poziom wysoki,szkoła jest świetna.(ciężko z fizyki u pana Jerzego Bodzenta :P)
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Tak się składa, że na ten elektryczny PWr rzeczywiście się dostali ludzie, którzy mieli ledwo 300 pkt, bo próg spadł w kolejnej turze rekrutacji, więc nie wahaj się złożyć tam deklaracji. Ewentualnie PŚ. PG też do najgorszych nie należy, choć od Wrocławia obie uczelnie odstają, nie ma co ukrywać.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Możesz zaryzykować i zrobić myk z drugą turą rekrutacji, miejsca zawsze zostają. Kilka/kilkanaście osób chociaż dostaje się na informatyke wybiera inny kierunek/uczelnie. W drugiej turze progi są dużo niższe, ale jak wiadomo można jednak nie być w niej Twojego kierunku. Można również przenieść się miedzy kierunkami wydziału, jeśli większość przedmiotów jest ta sama. Mamy wtedy troszkę do odrobienia, oraz trzeba spełnić ugadane warunki z dziekanem.
komentarz 3 lipca 2017 przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
Boję się trochę, aby nie zostać na lodzie.

Jak wygląda przeniesienie na inny kierunek? Będzie można próbować przenieść się dopiero po ukończeniu całego roku? Poza informatyką zapisałem się jeszcze na teleinformatykę, ale na nią nigdzie nie ma podanych progów, nawet z poprzednich lat.
komentarz 3 lipca 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Po ukończeniu semestru, ale jeśli o Pwr chodzi to kilka lat wstecz nie było z tym problemu na W4. Trzeba było uzyskać 4.5 z algebry oraz 4.5 analizy. Tylko że jak już postudiujesz przez te pół roku dużo może Ci sie zmienić. A napewno wybobrażenie o studiach ;>

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,049 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez davidos Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,112 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 454 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...