• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powtarzanie matury z przedmiotów rozszerzonych.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
579 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Seyn Początkujący (300 p.)
edycja 23 maja 2017 przez Seyn

Witam! smiley
Jestem tegorocznym maturzystą technikum informatycznego i moim głównym celem są studia informatyczne na
dobrej uczelni w Warszawie/Łodzi typu politechnika Warszawska/Łódzka a w przyszłości pracować jako programista bądź administrator baz danych. Z tym wiążę przyszłość. Wnioskując po niejednym poście na tym czy innym forum, że uczelnia to baza a najważniejsze to jest to co samemu sobie wypracuje, zapewne wybrał bym tę wystarczająco dobrą na którą by mnie akurat przyjęli bez wybrzydzeń typu: albo polibuda albo wcale. Problem polega w tym, że przez mało efektywny plan przygotowania do matury przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka oraz angielski poszły mi słabo (max 30-50%) w związku z czym mentalnie nastawiłem się na poprawkę za rok i zrobienie sobie roku przerwy. Teraz dwie zasadnicze sprawy:

1. Czy jest jakikolwiek sens składania gdzieś w Warszawie/Łodzi podania z takim mizernym wynikiem i szansa,
że mnie przyjmą w tym roku? Jeśli nawet przyjmą to będzie miało to sens? Jestem co prawda zawzięty i mam pewną wiedzę ale nie chciałbym sytuacji, że ciągle bym gonił za materiałem przez to, że niewystarczająco opanowałem pewnie zagadnienia co widać po wyniku matury (choć swoją wiedzę bym ocenił na trochę wyższym stopniu niż matura). 

2. Fizykę miałem jedynie w pierwszej klasie, na której prawie nic nie robiliśmy. Zakładając, że za rok będę
w maju poprawiał rozszerzenia, czy aby dać sobie radę na studiach informatycznych z fizyką powinienem do
infy,matmy i angielskiego dobrać jeszcze fizykę rozszerzoną i niej również się uczyć? Ogólnie lubię fizykę
aczkolwiek obawiam się, że czas który bym na nią przeznaczył mógłby spodować słabsze wyniki z
matematyki/informatyki co mogło by się odbić na przyjęciu na studia.

Posiadam książkę "Język C++. Szkoła programowania" S.Prata i planuję ją przestudiować jako jeden z elementów przygotowania do matury. Dobry pomysł czy raczej zostawić sobie ją na po poprawionych maturach a zająć się bardziej algorytmami, SPOJem i ogólnie skupić się stricte na maturze. Wspomniałem o tej książce bo chciałbym jednocześnie rozwijać się programistycznie :)

Byłbym wdzięczny za każdą radę, zwłaszcza studenta bądź absolwenta informatyki. Być może moje obawy są przesadzone..

Być może uprzedzając odpowiedzi, że jak pójdę do pracy to nie będę miał siły na naukę.. najprawdopodobniej
nie będę pracował a poświęcę ten rok na solidne przygotowanie :)
 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Daj sobie spokój z poprawkami. Dostań się na politechnikę i studiuj sobie spokojnie. Nie musi to być ani Warszawa, ani Łódź. 

Jeśli chcesz być administratorem albo programistą to łap się za Googlea, szukaj wartościowych źródeł i dokumentacji. W drodze do zatrudnienia zweryfikowane zostaną Twoje faktyczne umiejętności, a nie uczelnia na której byłeś. 

komentarz 24 maja 2017 przez Seyn Początkujący (300 p.)
Jak mam się dostać na jakąś politechnikę bez poprawek i studiować sobie spokojnie? :)
Rozważam jedynie te dwie lokalizacje bo mam najbliżej i nie widzi mi się dojeżdżanie dalej niż 100km pomimo, że wracał bym do domu co piątek :)
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2017 przez kamyl071 Użytkownik (660 p.)
Cześć, przede wszystkim nie zniechęcaj się wynikami z matur. Złóż podanie i zobacz czy Cię przyjmą. Może się zdarzyć że w przyszłości będziesz żałować że nie poszedłeś od razu na studia, a jeśli będzie inaczej- zawsze możesz z nich zrezygnować. Nauka na pierwszym roku studiów sprowadza się bardziej do nauki matematyki i fizyki, z czego często fizyka na uczelniach prowadzona jest od niskiego poziomu, zatem idąc na studia możesz jednocześnie się przygotować do przyszłorocznej matury- a potem, kiedy poprawisz wynik, złożyć papiery do lepszej szkoły.
komentarz 24 maja 2017 przez Seyn Początkujący (300 p.)
Rozważałem taką opcję, o której piszesz, żeby iść na gorszą uczelnie a później roku przepisać się na lepszą. Natomiast uważam, że jest tutaj ryzyko, że przez te gorsze studia zaniedbam przygotowania do poprawki matury i zostanę już na gorszych. Ktoś mógł by powiedzieć, że liczy się to co sam wypracuję ale te gorsze studia, które są w okolicy.. naprawdę niczego by mnie nie nauczyły.. mam tam znajomych.. :/
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2017 przez Seyn Początkujący (300 p.)
Podpowie ktoś jeszcze? :)
Tak się teraz zastanawiam, czy jak by mnie gdzieś przyjęli np. na WAT to czy było by to gonienie za materiałem? Mógł by pomóc ktoś kto już jest na studiach informatycznych? :)

Podobne pytania

+16 głosów
2 odpowiedzi 17,920 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,088 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,405 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...